Wystawa „Björk Digital” w Poznaniu!

„Björk Digital” otworzy tegoroczną, 11. edycję Art&Fashion Forum w Starym Browarze w Poznaniu. Najnowszy artystyczny projekt ikony islandzkiej muzyki i sztuki prezentowany był już m.in w Tokio, Los Angeles, Paryżu, Barcelonie i Reykjaviku. Teraz będzie można ją zobaczyć również w Polsce. Musicie się jednak spieszyć, bo choć wystawa potrwa do końca października, to jej specyfika ogranicza liczbę widzów, a bilety na niektóre terminy są już wyprzedane!

3 października rozpocznie się 11. edycja Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, najbardziej innowacyjnego w Polsce wydarzenia świata mody i sztuki o międzynarodowym zasięgu. Art&Fashion Forum, które od 11 lat organizuje poznański Stary Browar, powstało z inspiracji Grażyny Kulczyk – jest miejscem spotkań najbardziej kreatywnych umysłów ze świata mody, sztuki i nowych technologii. Spotkania i dyskusje tegorocznego forum będą toczyć się pod hasłem „AI – Cyber Creative”.

Tegoroczny AFF otworzy niezwykle osobista wystawa „Björk Digital”. Projekt wybitnej artystki, pionierki w dziedzinie sztuki, muzyki i technologii to seria prac zrealizowanych w technice VR, które powstały we współpracy ze znakomitymi twórcami. Wystawa, to wizja Björk i współpracującego z nią artysty, Jamesa Merry’ego. Powstała z zespołem światowej sławy reżyserów, programistów i grafików. Stanowi ją seria innowacyjnych prac w wirtualnej rzeczywistości będących zapisem emocjonalnej podróży artystki przez jej twórczość, pokazywanych w kilku odsłonach. W projekcie można zobaczyć filmy w reżyserii m.in. Michela Gondry’ego, Spike’a Jonze’a i Alexandra McQueena. „Björk Digital” zaprasza odwiedzających do doświadczenia tych niezwykłych dzieł za pomocą najnowszych osiągnięć w technologii wirtualnej rzeczywistości. Na wystawie można będzie zobaczyć m.in.:

  • Stonemilker VR – nakręcony w Islandii przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Andrew Huanga film, przedstawiający Björk wykonującą pierwszy utwór z jej rekordowego albumu „Vulnicura”;
  • Mouth Mantra w reżyserii Jesse’ego Kandy, który przenosi widza w niezwykłe miejsce: wewnątrz ust Björk wykonującej utwór z albumu Vulnicura;
  • Black Lake VR w reżyserii Thomasa Huanga, stworzony na zamówienie nowojorskiego MoMa – w przestrzeni z nowatorskim dźwiękiem w technologii surround.

Obok wystawy w ramach AFF tradycyjnie odbędą się warsztaty New School, otwarte wykłady Open University oraz New Market – targi młodych twórców.

Strona internetowa: http://starybrowar5050.com/AFF/

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/124980641492908/

Bilety: https://www.bilety24.pl/inne/bjrk-digital-w-starym-browarze-35212

Written By
More from Bartek Wilk
MSEA – Hiding Under Things
Hiding Under Things to album, w którym MSEA objawia pełnię swojego talentu....
Read More
0 replies on “Wystawa „Björk Digital” w Poznaniu!”