Mammút w Hydrozagadce!

Po ciepłym przyjęciu na zeszłorocznym Halfway Festival w Białymstoku Mammút wraca do naszego kraju! 19 października zespół rozpoczyna europejską trasę promującą ich ostatnie wydawnictwo – „Kinder Versions” (data premiery 14.07.2017r.). Jest to pierwsza płyta w całości nagrana po angielsku. Warto wspomnieć, że poprzedni album „Komdu til mín svarta systir” otrzymał trzy nagrody podczas Icelandic Music Awards 2014 w kategoriach: najlepszy album, okładka i piosenka roku. Zespół zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności 1 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce.

1.12 (piątek)- Klub Hydrozagadka, Warszawa

Bilety w cenie 59zł (przedsprzedaż)/ 70zł (w dniu imprezy) można nabywać na stronach: www.go-ahead.plwww.biletomat.plwww.ticketmaster.pl,www.ebilet.plwww.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn.

Członkowie tego zespołu mają po dwadzieścia kilka lat i chociaż młodzi wiekiem, na pewno nie stażem muzycznym. Przeszło dekadę temu dysponując dosłownie trzema nagraniami wygrali konkurs młodych talentów Músíktilraunir i od tej pory ich kariera nabrała tempa. Ze względu na pochodzenie i rockowe brzmienie często porównywani są do Sigur Ros i Björk. Swój pierwszy krążek – Mammút – zarejestrowali w słynnym studiu Sundlaugin. Autorką tekstów, które w większości wykonują w swoim ojczystym języku, jest zachwycająca wokalistka Kata, której tworzenie muzyki, jak sama przyznaje przychodzi naturalnie. Ich siłą jest magnetyczny, hipnotyzujący bas, który stanowi podstawę większości kompozycji zespołu oraz charyzmatyczny głos wokalistki w akompaniamencie wyrazistych i melodyjnych gitar. Ostatni, trzeci już album zespołu „Komdu til mín svarta systir” przez niejedno źródło został wybrany płytą roku. Album charakteryzuje niezwykłe brzmienie, bardziej złożone niż kiedykolwiek i pełne zapętlonych dźwięków gitar przywołujących brzmienie muzyki alternatywnej lat 90-tych. Zespół uwalnia się od przypiętej im wcześniej etykiety „post punk” i wyznacza obecnie nowe kierunki.*

Mammút  w sieci:
www, Facebook, Instagram, Spotify

Wydarzenie na Facebooku

*materiały organizatora

More from Kasia Filipek
Schowani za dźwiękami – listopad 2016
Rok temu układaliśmy dla was pierwszą playlistę. Cieszymy się, że cykl „Schowani...
Read More
0 replies on “Mammút w Hydrozagadce!”