Koncert Kaleo w Warszawie – wyprzedany!

Mało który islandzki zespół może pochwalić się wyprzedanym koncertem podczas pierwszej wizyty. Kaleo to się udało! Zdobywcy dwóch nagród Iceland Music Awards 2016 (zespołowo za najlepszy album rockowy oraz indywidualnie dla Jökulla Júlíussona jako najlepszego wokalisty) pojawią się w listopadzie w Warszawie. Koncert został ogłoszony w maju i już 20 lipca organizatorzy poinformowali, że został całkowicie wyprzedany. Nie będzie możliwości zakupienia biletu w przedsprzedaży ani w dniu koncertu. Jest jednak duża szansa, że muzycy powrócą do nas w 2018 roku. Trzymamy za słowo!

22.11 (środa) – Warszawa, Progresja

Kaleo to islandzki zespół indie-rockowy. Obecnie grupa na koncie ma dwa długogrające albumy – „Kaleo” (2013) i „A/B” (2016). Płyty sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy, a singiel „Way Down We Go” osiągnął niemal 40 milionów wyświetleń na YouTube i trafił na szczyt notowania Billboard Alternative Songs. 

Twórczość grupy określa się jako połączenie folku, indie popu, rocka i bluesa, a magazyn Rolling Stone zaliczył Kaleo do grupy „10 artystów, których trzeba poznać”!
Za oficjalną datę powstania zespołu uznaje się 2012 rok – moment, w którym na chwilę przed debiutanckim występem na Iceland Airwaves do trójki Islandczyków dołączył Rubin Pollock. Drugi studyjny album Kaleo powstał w Nashville, a za jego produkcję odpowiada Jacquire King, który współpracuje z m.in. Kings Of Leon. W Polsce zespół rozpoznawalność zyskał głównie za sprawą singli „All The Pretty Girls” i „Way Down We Go”, które pojawiły się w wielu produkcjach telewizyjnych (Orange Is The New Black, Suits, Chirurdzy, Vinyl, czy Blindspot: Mapa zbrodni). W kwietniu tego roku grupa dała świetny występ na festiwalu Coachella, zyskując pochlebne opinie dziennikarzy muzycznych z całego świata. Listopadowy koncert będzie pierwszą prezentacją Kaleo przed polską publicznością, a w roli supportu zagrają Judah & The Lion!*

Wydarzenie na Facebooku

*materiały organizatora

More from Kasia Filipek
Schowani za dźwiękami – listopad 2017
Dzisiaj mijają dokładnie dwa lata odkąd tworzymy dla was cykl „Schowani za...
Read More
0 replies on “Koncert Kaleo w Warszawie – wyprzedany!”