Benny Crespo’s Gang zapowiadają nową płytę – Minor Mistakes

Po 10 latach od swojego fonograficznego debiutu i dwóch singlach, które na przestrzeni tego długiego okresu zapowiadały nadejście kolejnej płyty wreszcie doczekaliśmy się. Benny Crespo’s Gang kończą pracę nad albumem Minor Mistakes i w najbliższym czasie znów będą koncertować. Nową płytę zapowiada utwór Years & Years i towarzyszący mu klip.

Benny Crespo’s Gang to czwórka muzyków – Helgi Rúnar Gunnarsson (wokale i gitary), Lovísa Elísabet Sigrúnardóttir (wokale, gitary i instrumenty klawiszowe), Bassi Olafsson (perkusja i samplery) oraz Magnús Árni Øder Kristinsson (bas i klawisze). Jako zespół zaistnieli w 2003 roku, ale swój debiutancki album wydali dopiero 4 lata później. Płyta zawierająca 10 utwrów została świetnie przyjęta, wystarczy wspomnieć nominację do Iceland Music Awards w kategorii najlepszy album. Grupa zbierała też fantastyczne recenzje koncertowe w prasie lokalnej i zagranicznej. Trzy lata później pojawił się singiel Night Time, miał zwiastować nowy album, jednak ten odsuwał się w czasie. Kolejne podejście do wydania drugiej płyty BCG zrobili w 2014 roku. Grupa wypuściła wówczas singiel Birthmarks i towarzyszący mu wideoklip.

Okazało się jednak, że na album Minor Mistakes trzeba było znów poczekać… W tym czasie członkowie BCG owszem, sporo nagrywali i koncertowali, ale wraz z innymi zespołami lub solowymi projektami (Lay Low, Kiryama Family czy jak w przypadku Arniego, praca za konsoletą w studiu Orgelsmiðjan, skąd wyszło mnóstwo świetnych płyt).

Ale Benny Crespo’s Gang nigdy nie odszedł w zapomnienie. Projekt, tak bliski sercu Helgiego, Lovisy, Bassiego i Magnusa znów ożył. W tym roku grupa ponownie zabrała się do pracy w studio. Co jakiś czas dochodziły do nas informacje o postępach w przygotowaniach, ale dopiero teraz czwórka z Reykjaviku opublikowała oficjalnie dźwięki i klip zapowiadające wydanie Minor Mistakes. Miejmy nadzieję, że to trzecie podejście do wydania albumu będzie już tym definitywnym. W takim przekonaniu utwierdzają nas wiadomości płynące od samych zainteresowanych i ich plany koncertowe. Benny Crespo’s Gang zagrają na tegorocznym Iceland Airwaves, a w ogłoszonych planach jest także Sectret Solstice 2018. Muzyka islandzka z całego serca trzyma kciuki za powodzenie!

https://www.bennycresposgang.com

Written By
More from Bartek Wilk
JFDR – Dream On (EP)
Dream On to epka, będąca studium poprzedniego albumu, New Dreams. JFDR postanowiła...
Read More
0 replies on “Benny Crespo’s Gang zapowiadają nową płytę – Minor Mistakes”