PREMIERA: Seint – The World Is Not Enough

SEINT to solowy elektroniczny projekt prowadzony od 2014 roku przez Josepha Cosmo Muscata, muzyka i producenta dobrze znanego na islandzkiej scenie muzycznej. Dziś światło dzienne ujrzał jego drugi solowy album zatytułowany The World is not Enough. Osiem premierowych kompozycji, zamykając się w 28 minutach, odbija nieco od apokaliptycznych klimatów post-popu z poprzednich nagrań i dryfuje w stronę energetyzującej mieszanki elektroniki i popu z syntetycznym brzmieniem TR-808 oraz wokalami ubarwionymi Auto-Tunem. The World is not Enough posłuchać już można w całości na stronie artysty:

www.seint.org

Nad nową płytą SEINT pracował przez kilka ostatnich lat, poświęcając ją pamięci swego dobrego przyjaciela Ingólfura Bjarniego Kristinssona, którego stracił w ubiegłym roku. Premierowy materiał został napisany, nagrany i wyprodukowany własnoręcznie przez Josepha. Choć w muzyce SEINTA wciąż odnaleźć można melancholię, The World is not Enough zamyka pewien rozdział w jego życiu, a sonicznie odkrywa przed nim nadzieję, która przebija się w lżejszych i bardziej popowych aranżacjach, które z łatwością wpadają w ucho.

W odróżnieniu od poprzednich dokonań, The World is not Enough inspirowany jest twórczością takich wykonawców jak Kanye West, The Weeknd czy Future. Album zapowiedziany został przez trzy uprzednio wydane teledyski – Memories, Guð oraz Sad Boy. O Guð więcej przeczytać możecie tutaj, zaś klip do Sad Boy ukazał się w ostatnią środę.

Joseph ma ugruntowaną pozycję na lokalnej scenie muzycznej. Kiedy skończył 13 lat na dobre wsiąkł w muzykę i zaczął grać na basie. Fani hardcore’u znają go za sprawą zespołu Celestine powstałego w 2006, gdzie za perkusją zasiadał swego czasu nawet sam Ólafur Arnalds. Joseph miał swój epizod także w legendarnym zespole I Adapt, a także zaznaczył swoją obecność na scenie hip-hopowej poprzez formację Rímnaríki rodem z reykjavickiego Breiðholtu. Prócz tego współpracuje z wieloma innymi artystami jako muzyk i producent, czego przykładem jest chociażby współpraca z projektem KRÍA (najnowsza EPka została wydana w tym tygodniu).

The World is not Enough to płyta, która nie obrazuje tylko i wyłącznie emocji po stracie bliskiej osoby, ale jest odzwierciedleniem doświadczeń, z którymi niejedna osoba może się identyfikować. To także profesjonalizm i produkcja produkcja dźwięku na wysokim poziomie.

SEINT media:

Facebook
Instagram
Soundcloud
Youtube
Spotify
Bandcamp

Written By
More from úlfurinn
Zmiana miejsca koncertu Emilíany Torrini!
Uwaga! Pierwszy klubowy polski koncert Emilíany Torrini został przeniesiony z Klubu Palladium...
Read More
0 replies on “PREMIERA: Seint – The World Is Not Enough”