Gyða Valtýsdóttir i Kjartan Sveinsson na PEOPLE Festival

Czy wyobrażacie sobie festiwal organizowany bez sponsorów? Festiwal, na którym występują fantastyczni artyści z różnych stron świata, a jednocześnie nie ma tam żadnych headlinerów czy oficjalnego programu? Wydaje się, że to niemożliwe. A jednak. Takim wydarzeniem jest PEOPLE Festival w Berlinie. Właśnie podczas tego festiwalu zarejestrowany został niezwykły występ Gyða Valtýsdóttir. A wśród towarzyszących jej artystów był Kjartan Sveinsson (ex Sigur Rós) i oczywiście Shazad Ismaily.

Ideą PEOPLE, festiwalu tworzonego przez artystów jest swoboda współpracy. Nie ma tam żadnego programu. Festiwalowi goście tworzą i wykonują wspólne utwory nie tylko w legendarnym Fuknhaus, ale także w przestrzeni publicznej. W tym roku, w jeden sierpniowy weekend do Berlina zjechało 150 artystów z całego świata. I w takich właśnie okolicznościach doszło do niezwykłego muzycznego spotkania.

Na jednej scenie pojawiła się dwójka genialnych islandzkich kompozytorów i muzyków – Gyda Valtysdottir i Kjartan Sveinsson. Ich blisko 8-minutowy utwór został zarejestrowany i możecie go zobaczyć na kanale youtube kolektywu 37d03d (organizatora PEOPLE Festival). Na scenie, poza wspomnianą dwójką pojawili się także inni artyści – Indré Jurgelevičiūté, Bert Cools, Tatu Rönkkô i Shahzad Ismaily.

Połączenie muzycznych światów i talentów Gydy i Kjartana dało niesamowity efekt. To był niezwykły występ, pełen dramaturgii i melancholii. Kto wie, może ta festiwalowa kolaboracja przeniesie się kiedyś do studia i zaowocuje wspólnym albumem? To chyba jedno z moich muzycznych marzeń.

A podczas tegorocznego PEOPLE Festival, poza już wspomnianymi zagrali też m.in.: Alex Somers, Damien Rice, Dustin O’Halloran, Jónsi, Kristín Anna Valtýsdóttir i Sam Amidon.

Written By
More from Bartek Wilk
Subminimal – Sinian
Grudzień 2014 zdecydowanie należy do Möller Records. Na nieco ponad 2 tygodnie...
Read More
0 replies on “Gyða Valtýsdóttir i Kjartan Sveinsson na PEOPLE Festival”