Eydís Evensen – Stormasamt Kvöld

Stormasamt Kvöld – to nowa kompozycja mieszkającej w USA Islandki Eydís Evensen. Nagranie ukazało się początkiem lipca. Do utworu powstał również klip wideo, nakręcony w Nowym Jorku. Posłuchajcie przepięknej, post-klasycznej kompozycji, nagranej w Greenhouse Studios.

Eydís Evensen to pochodząca z Blönduós na północy Islandii, klasycznie wykształcona pianistka i post-klasyczna kompozytorka. Lekcje gry na fortepianie zaczęła brać w wieku 6 lat w swoim rodzinnym mieście. Rok później skomponowała swój pierwszy utwór, a mając 13 lat w miejscowej szkole nagrała swój pierwszy album. Aby kontynuować naukę gry przeniosła się do Reykjaviku. W wieku 19 lat, Eydís zaczęła podróżować i pracować w Europie, Afryce Południowej, Australii i Ameryce. Czerpiąc z różnych kultur muzycznych pozostaje jednak głęboko pod wpływem krajobrazów swoich rodzinnych stron. Dziś mieszka w Nowym Jorku. Tam również powstało wideo do jej najnowszego utworu. Klip wyreżyserował pochodzący ze Szkocji Jamie Ellington.

Utwór Stormasamt Kvöld to jej autorska kompozycja i aranżacja. Nagrany został początkiem roku w Greenhouse Studios z Francesco Fabrisem w roli inżyniera dźwięku. Mastering wykonał John Webber z AIR Studios. W nagraniu uczestniczyły Guðbjartur Hákonarson, Sólrún Ylfa Ingimarsdóttir, Anna Elísabet i Hrafnhildur Marta (partie smyczkowe).

https://www.instagram.com/eydisevensen
https://www.facebook.com/eydisevensen
https://www.eydis-evensen.com

Written By
More from Bartek Wilk
Backyard w DKF MURANÓW – już we wtorek!
Uwaga Warszawa i okolice! 10 stycznia (najbliższy wtorek) DKF MURANÓW zaprezentuje widzom...
Read More
0 replies on “Eydís Evensen – Stormasamt Kvöld”