Nowe single od Laser Life & Hakón i Axel Flóvent

44% – tak nazywa się utwór, który jest wspólnym dziełem Laser Life i Hákona. Świetna produkcja, melodyjna, instrumentalna – a właściwie elektroniczna. Nowy singiel wydał też właśnie Axel Flovent!

  • Laser Life to pochodzący z Egilsstaðir Breki Steinn Mánason – miłośnik chiptunes i brzmień lat 80-tych. Na koncie ma trzy wydawnictwa: album Polyhedron (pisałem o nim tutaj), epkę SWIM i najnowsze dzieło – Language of the Gods (o tym albumie jeszcze nie pisaliśmy, ale prezentowałem go na radiowej antenie). Z kolei Hákon Aðalsteinsson wydał w tym roku bardzo przyjemną epkę Adored, stylistycznie gdzieś między popem a elektroniką (z gitarami, saksofonem i bardzo ciepłym, delikatnym wokalem).44% to utwór, którego nie znajdziecie na żadnym z albumów. Szkoda tylko, że zabrakło w nim wokalu Hákona.

  • Przepięknie brzmi też nowy singiel Axela Flóventa. Po fantastycznej epce (4 utwory) Tourist, Axel zaprezentował właśnie Tonight – tytułowy utwór z najnowszego singla, będącego zapowiedzią nadchodzącego albumu. Singiel uzupełnia jeszcze druga piosenka – How Can I. Obie są świetne, sam nie wiem która lepsza.Muszę przyznać, że bardzo imponuje mi to, co robi ostatnio Axel. Znalazł własne, fantastyczne, melancholijne brzmienie, które dopracował w każdym calu. Wydaje singiel za singlem, a każda z jego piosenek pochłania bez reszty. To dziś jeden z najlepszych islandzkich songwirterów. Jeśli jeszcze nie znacie Axela, to spieszcie się, nim w jego muzyce zakocha się świat.


Written By
More from Bartek Wilk
RuGl zbierają fundusze na debiutancki album
RuGl, finalistki ubiegłorocznego Músíktilraunir, chcą wydać nagrany przez siebie materiał. Możecie wesprzeć...
Read More
0 replies on “Nowe single od Laser Life & Hakón i Axel Flóvent”