JFDR – Dream On (EP)

Dream On to epka, będąca studium poprzedniego albumu, New Dreams. JFDR postanowiła przyjrzeć się swoim kompozycjom na nowo, w sposób, w jaki zamierzała je rozwijać podczas grania na żywo. Dzięki temu możemy się dzisiaj cieszyć odświeżoną i uzupełnioną wersją utworu Drifter, alternatywnymi wersjami kilku innych piosenek, a także zupełnie nowymi kompozycjami. Jak zwykle w przypadku JFDR dostajemy coś wyjątkowego i fantastycznego.

 

Wśród siedmiu utworów, które znalazły się na Dream On są trzy wcześniej niepublikowane, a także odświeżone wersje piosenek z albumu New Dreams. Drifter (Dream On) – utwór, który zamykał poprzednią płytę, w nowej poszerzonej wersji otwiera EPkę. Tym razem nagrany został z dwiema niesamowitymi artystkami, bardzo bliskim JFDR – siostrą bliźniaczką Ásthildur Ákadóttir i genialną wiolonczelistką Gyðą Valtýsdóttir.

Jak mówi sama Jófríður: Album New Dreams pojawił się, gdy koronawirus dramatycznie zmienił świat. Miałam wyruszyć w trasę, ale nie byłam do końca gotowa, więc poczułam wewnętrzną ulgę. Jakiś czas później myślałam o wszystkich tych rzeczach, które się nie wydarzyły i zdecydowałam się zgłębić tę przestrzeń. W efekcie powstała EPka Dream On. To takie studium New Dreams, sposób na to, by się nią zająć. Rodzaj alternatywnej wersji, którą można by było usłyszeć na żywo. Niezrealizowane pomysły ożyły, a teraz mogę już zamknąć ten rozdział i przejść do następnego, następnego i następnego.

Written By
More from Bartek Wilk
Nominacje do nagród Kraumur 2015
Trudno w to uwierzyć, ale za nami już pierwszy tydzień grudnia. Nic...
Read More
0 replies on “JFDR – Dream On (EP)”