Iceland Airwaves 2011 – kolejni artyści ogłoszeni


Przed południem podano kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji znakomitego festiwalu Iceland Airwaves obok wcześniej już podanych The Vaccines, Liturgy, Sizarr, Of Monsters & Men, Who Knew i Endless Dark. Kolejne gwiazdy to:

John Grant – znakomity amerykański singer/songwriter, w latach 1994-2004 lider zespołu The Czars.  W zeszłym roku rozpoczął solową karierę płytą Queen of Denmark. Zdobył serca słuchaczy i krytyki niezwykle osobistym albumem opisującym jego problemy z alkoholem, narkotykami oraz trudną drogę do akceptacji swej seksualności.
http://www.myspace.com/johnwilliamgrant

– Dungen – szwedzka grupa, która łączy w swojej muzyce elementy rocka i folku. Na swoim koncie mają siedem albumów, z których ostatni wydany w zeszłym roku. Śpiewają wyłacznie po szwedzku.
http://www.myspace.com/dungen

– Treefight for a sunlight – członkowie tej duńskiej grupy promować będą swoją drugą płytę Treefight for a sunlight. Indie w jak zawsze świetnym skandynawskim wydaniu.
http://www.myspace.com/treefightforsunlight

– Zebra and Snake – wyśmienity duet prosto z Finlandii, który od kilku lat tworzy mroczną mieszankę electro. Niebawem wydadzą debiutanski album, a w Reykjaviku planują roznieść scenę.
http://www.myspace.com/zebraandsnake

– Oy – amazing and odd – to jedno z najpopularniejszych określeń na Joy Frempong – artystki, która ukrywa się pod pseudnimem Oy. Jej muzyka jest intrygująca i piękna, łączy w sobie najbardziej skrajne gatunki muzyki na świecie.
http://www.myspace.com/oyrempong

– Sin Fang – dobrze znany już czytelnikom naszego portalu. Ten młody Islandczyk szturmem podbija serca ludzi na całym świecie swoim prostym i szczerym popem połączonym z elektroniką. Po świetnie przyjętym debiucie Sindri wypuści niebawem drugi album, który z pewnością zaprezentuje na Airwaves.
http://www.myspace.com/sinfangbous

– Agent Fresco – zwycięzcy Battle of the Bands w 2008 powracają na Iceland Airwaves, by po raz kolejny udowodnić, że w występach na żywo nie mają sobie równych. Zaprezentuje świetnie przyjęty drugi album A long time listening.
http://www.myspace.com/agentfresco

Iceland Airwaves 2011 odbędzie się między 12-16 października w Reykjaviku. Więcej na www.icelandairwaves.is


More from dawid po prostu
Prinspóló „Landspitalinn” – nowy klip!
Grupa Prinspóló zaprezentowała światu swój najnowszy utwór Landspitalinn (Szpital Narodowy), do którego...
Read More
Leave a comment