„Wciąż próbuję stworzyć mój własny muzyczny świat i mam nadzieję, że ludzie to usłyszą” – wywiad z Sóley

Sóley Stefánsdóttir, klawiszowiec z zespołu Seabear w ubiegłym roku wydała minialbum zatytułowany „Theather Island”, który zawiera sześć pięknych piosenek. EPkę można odsłuchać bezpłatnie na stronie gogoyoko. Na jesień wyda swój debiutancki album. Jaka będzie następna płyta? Między innymi o tym w rozmowie z Sóley.

paweł páll ævar:  Jak to się stało, że rozpoczęłaś swoją solową karierę?

Sóley: Moja wytwórnia płytowa zapytała, czy mam nagrane jakieś swoje piosenki i wysłałam kilka moich nagrań. Kilka miesięcy później moja EPka – Theather Island – została wydana.

p.p.æ.: W ubiegłym roku wydałaś swoją EP „Theather Island”. Przeczytałem wiele opinii na temat tej EPki i wszyscy wspólnie twierdzą, że to dobra płyta. Jak wyglądał proces tworzenia piosenek? Byłaś czymś zainspirowana?

Sóley: Miałam już kilka piosenek gotowych i pozostałe po prostu przyszły. W tym czasie byłam bardzo zajęta, więc każdą wolną chwilę spędzałam na nagrywaniu i tworzeniu nowych. Co do inspiracji, nie jestem pewna, prawdopodobnie nie zwracałam na nie uwagi. :)

p.p.æ.: Teraz pracujesz nad albumem. Czy nowe piosenki będą w tym samym stylu, jak te z „Theather Island”, czy pokażesz coś zupełnie nowego?

Sóley: Nowe piosenki mają więcej beatu (mam nagrane perkusje i basy) i trochę gitar. Ale wciąż próbuję stworzyć mój własny muzyczny świat i mam nadzieję, że ludzie to usłyszą. Teksty również są ze świata, który nie istnieje, więc można powiedzieć, że to jest historia z innego świata.

p.p.æ.: Kiedy Twój album zostanie wydany?

Sóley: Na jesień.

p.p.æ.: Czy planujesz trasę koncertową promującą Twój debiutancki album?

Sóley: Nie wiem jeszcze, ale wybiorę się w trasę, sama lub z kimś jeszcze.

p.p.æ.: Ostatnio przeczytałem, że zostałaś nominowana do nagrody Iceland Music Award w kategorii „debiut roku”. Co o tym sądzisz?

Sóley: To jest piękne i to wielki zaszczyt być nominowaną.

p.p.æ.: Nawiązując do Twojego albumu… czy ktoś pomaga Ci w nagrywaniu i masteringu ścieżek? Jak układa się współpraca?

Sóley: Większość robię sama. Ale otrzymuję pomoc od mojego chłopaka – Héðinna – i także od Sindriego (Seabear/Sin Fang). Obecnie nagrywam w jego studiu. Wzięłam moich przyjaciół: Jóna Óskara – perkusistę – i Simona – basistę. Moja przyjaciółka – Ingibjörg Birgisdóttir będzie tworzyć okładkę płyty.

p.p.æ.: Dziękuję Sóley za znalezienie chwili i rozmowę.

Ale wciąż próbuję stworzyć mój własny muzyczny świat i mam nadzieję, że ludzie to usłyszą.
More from paweł páll ævar

Historia udziału Islandii w Konkursie Piosenki Eurowizji (część 1)

Konkurs Piosenki Eurowizji zna chyba każdy z Was. Jest emitowany w wielu...
Read More

Dodaj komentarz