Lunga Art Festival

W tym tygodniu jaśniej na festiwalowej mapie Islandii błyszczy Lunga – festiwal sztuki. Przez tydzień (do 17. lipca) na wschodnim wybrzeżu w Seyðisfjördur będą bawić się młodzi z całego kraju, do których głównie kierowana jest oferta organizatorów. Impreza skupia się na różnych aspektach sztuki poczynając od tańca, mody, poprzez sztuki plastyczne, a na muzyce kończąc.

W ciągu całego tego tygodnia odbywać się będą warsztaty dla młodych. Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. Ingibjörg i Lilja Birgisdóttir, które zajmują się tworzeniem teledysków we współpracy z muzykami. Na Lunga spotkać będzie można także Guðmundura Vignira Karlssona i Sigtryggura Baldurssona. Poprowadzą oni zajęcia, podczas których uczestnicy będą mogli zbudować instrumenty z odpadów i stworzyć na nich muzykę. Pojawią się także artyści zajmujący się rzemiosłem, modą, sztukami plastycznymi, aktorstwem oraz tańcem.

W piątek zostanie wyświetlony muzyczny dokument Backyard, o którym już nie raz wspominaliśmy.

Sobota upłynie pod znakiem koncertów. Popołudniem 16. lipca zabawę rozkręci President Bongo z GusGus, a pomogą mu w tym podczas specjalnie na tą okazję przygotowanego występu Daníel Ágúst, Högni Egilsson, Urður Hákonardóttir i Davíð Þór Jónsson.

Oprócz nich na dużej scenie pokaże się również:

Mammút

Sin Fang
Berndsen

duński techno soul Reptile & Retard

Mała scena zaś oferuje muzykę:
Snorriego Helgasona

Klive – ambientowy projekt Úlfura Hanssona, znanego z gry na basie podczas solowej trasy Jónsiego

Nolo – indie, lo-fi, rock
Muted – dubstep, drum‘n‘bass
Wystąpi również Jón Þór (indie, pop, rock) i Hanna von Bergen, songwriterka z Norwegii.

Wieczór zakończy Hjaltalín, który wraz z wieloma wokalistami będącymi tego dnia w Seyðisfjördur, rozkręcać będzie imprezę taneczną. Tym razem festiwalowicze nie uświadczą repertuaru zespołu, za to będą mogli tańczyć do rana przy starych dobrych islandzkich przebojach w ich wykonaniu.

W sobotę o 19.30 islandzkiego czasu (u nas 21.30) będzie można posłuchać koncertów w radiu RÁS2 pod tym adresem. Nie przegapcie!

LungA oficjalnie
LungA na Facebooku

Written By
More from úlfurinn

Iceland Airwaves 2013 (II)

Halloween, Wszystkich Świętych, a w Reykjavíku pojawia się już bożonarodzeniowy wystrój wnętrz....
Read More

Dodaj komentarz