Yagya na Bialystok Up To Date Festival

O Białystok Up To Date pewnie słyszeliście już wszyscy, a na pewno większość z Was widziała genialną reklamówkę tego festiwalu (jeśli nie, to klikajcie tutaj). Pewnie jednak niewiele osób zwróciło uwagę, że na tej imprezie pojawi się także gość z Islandii – chodzi o projekt YAGYA.

BIAŁYSTOK UP TO DATE FESTIWAL odbędzie się w dniach 23-24 września. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie tej imprezy – http://bialystokuptodate.pl/

Nas natomiast najbardziej interesuje program pierwszego dnia, a dokładnie scena Stan Skupienia. Tam bowiem pojawi się Yagya, o którym czytamy na stronie organizatora:

„Yagya to projekt pochodzącego z Islandii Aðalsteinna Guðmundssona, który będziemy gościć podczas piątkowych występów sceny Stan Skupienia. Zainspirowany szeroko pojętym minimal music – od Philipa Glassa i Briana Eno po Gas i Basic Channel Aðalsteinn od ponad dekady tworzy unikalne, atmosferyczne dźwięki, które hipnotyzują słuchaczy na całym świecie. Członek kolektywu Thule, założonego przez legendarnego Exosa, Yagya znany jest także jako członek projektów Sanasol i Plastic.

Na codzień student informatyki na Uniwersytecie Islandzkim, artysta spędza wolny czas komponując utwory przy użyciu komputera. W jego twórczości słychać niebywałą dbałość o szczegóły i nastrój – jego celem jest odzwierciedlenie piękna otaczającego świata w pełnowartościowych kompozycjach. Yagya stroni od ciężkich rytmów – skupia się na delikatnej stronie muzyki i odnajduje upragnioną harmonię w inspiracjach dźwiękami natury.”

Ktokolwiek z Was będzie w tym czasie w rejonach Białegostoku koniecznie musi tam być i podzielić się z nami swoimi wrażeniami.

Written By
More from Bartek Wilk
Countess Malaise – HYSTERÍA
HYSTERÍA to uderzenie pięścią prosto w nos, muzyczny walec, wciskający w ziemię...
Read More
Leave a comment