Gréta Salóme i Jónsi na Eurowizji

Już dzisiaj odbędzie się pierwszy z dwóch półfinałów 57. edycji konkursu piosenki Eurowizja. W tym roku przegląd odbywa się w stolicy Azerbejdżanu – Baku. To tam zaprezentuje się już o 21:00 18 wykonawców z różnych krajów Europy, spośród których szczęśliwa dziesiątka przejdzie dziś do finału, który będzie miał miejsce w sobotę 26. maja.

Jako druga tego wieczoru zaprezentuje się na scenie Islandia – Jónsi i Gréta Salóme z piosenką Mundu Eftir Mér/Never Forget. Nieoficjalnie mówi się, że utwór ma szansę znaleźć się wysoko w ostatecznym rankingu.

W tym roku następuje również ponowna zmiana metody głosowania, a dokładniej powrót do starych zwyczajów, kiedy to swój głos można było oddawać przez 15 minut dopiero po prezentacji wszystkich piosenek.

Podczas poprzedniej edycji Islandię reprezentował zespół Sigurjón´s Friends z Aftur heim, acz uplasował się dopiero na 20. miejscu (na 25 możliwych) z ilością 61 punktów.

Ostatni raz duet islandzki został doceniony na Eurowizji w roku 1990, kiedy to Stjórnin najpierw zajął 4. lokatę z Eitt lag enn, po czym 2 lata później w rozszerzonym o drugą parę składzie, pod nazwą Heart 2 Heart zakończył wieczór na 7. miejscu. Jak będzie w tym roku? Poniżej wersja angielska oraz islandzka piosenki konkursowej.

Written By
More from úlfurinn
Retro Stefson już dziś w Szczecinie
Podczas wielkanocnego weekendu członkowie Retro Stefson zaprezentowali swoją formę, zamykając kultowy festiwal...
Read More
Leave a comment