Heima w zakopiańskim kinie Sokół!

Pamiętacie świetny film, pełen fantastycznych zdjęć i przepięknej muzyki Sigur Rós? Tak, chodzi o Heimę. Jeśli jeszcze go nie widzieliście lub chcecie go zobaczyć po raz kolejny, to lepszej okazji nie będzie. Już za tydzień, w kinie Sokół w Zakopanem odbędzie się specjalna projekcja. Zapraszamy! Taki film w takim miejscu koniecznie trzeba zobaczyć!

Miejsce: Kino Sokół, ul. Orkana 2, Zakopane.
Czas: 28 czerwca 2012 r., godz. 18.00
Bilety: tylko 10 zł!

Oddajmy głos Eli Krzemińskiej-Owczarz, organizatorce pokazu.

„To wyjątkowy film. Dwa lata marzyłam o tym, by go pokazać. Wiedziałam, że dystrybutor zagraniczny, że trzeba zorganizować napisy. Wynegocjować cenę. I jest, będzie. Udało się ten niezwykły dokument będzie u nas. Nie było łatwo – ale będzie w kinie „Sokół” cudowny, piękny film, magiczny dokument „Heima”.

„Heima” po islandzku znaczy „w domu”. Tak nazwali artyści jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, Sigur Rós, niecodzienne turnée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstały jako zapis tej trasy jest w rzeczywistości niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle.

Jak zwykle wspiera nas Burmistrz Miasta Zakopane – Wydział Kultury / Joanna Staszak. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Medialnie, Tyg. Podhalański.

Dziękujemy Maćkowi Jakubczykowi ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty za POMOC :) Dziękujemy Bartkowi Wilkowi, adminowi polskiej strony fanów Sigur Ros za pomoc. Dziękujemy Tłumaczce – Annie Warso za udostępnienie listy dialogowej.”

My też dziękujemy i zapraszamy!

Strona internetowa Kina Sokół:
http://facebook.com/kinozakopane
http://www.kinosokol.z-ne.pl/index.php

Wydarzenie na facebooku:
http://www.facebook.com/events/173999059397501/

Written By
More from Bartek Wilk
Futuregrapher – interview with Árni Grétar
He’s just released his second LP. He’s co-founder of Möller Records and...
Read More
Leave a comment