Jara – „Hope”

Na początku września światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Jary – Hope. Utwór promuje zapowiadany drugi już długogrający album artystki. Muzykę Jary trudno zdefiniować, ale ona sama określa ją mianem „ezoterycznego horror popu”.

Do nas Jara trafiła poprzez Nordic Spotlight dzięki zaprzyjaźnionej Redakcji „Dobre, bo duńskie”. O artystce wiemy, że ma nie tylko gruntowne wykształcenie muzyczne – studia kompozytorskie w Reykjaviku, ale studiowała również filozofię. To połączenie wpłynęło na jej sposób tworzenia muzyki – wyjątkowa zdolność postrzegania rzeczywistości przetwarzanej w formę sztuki. Jara zapowiada, że będzie to również widoczne w jej klipach wideo. Póki co udostępniła kilka zdjęć z planu teledysku do utworu „Hope”. W klipie zobaczycie postacie ubrane w kostiumy stworzone przez polską stylistkę Agnieszkę Baranowską.

Jak udało mi się dowiedzieć, najnowszy album Jary najprawdopodobniej ukaże się dopiero na początku przyszłego roku. Natomiast video do Hope powinno być gotowe niebawem, bo do końca września. W tym roku pojawi się też EPka promująca pełną płytę. Oczywiście będziemy Was o wszystkim informować.

Pierwszy album Jary, pochodzący z 2008 roku „Dansaðu við mig” znajdziecie (i posłuchacie w całości za darmo) na naszym ulubionym gogoyoko.

http://jara.bandcamp.com/

Hope by Jara

Muzyka i słowa – Jara
Produkcja – Jara i Sigurður Guðmundsson
Mix – Guðmundur Kristinn Jónsson i Sigurður Guðmundsson

Written By
More from Bartek Wilk
„Ghost” – nowy klip Láry Rúnars
Pamiętacie Larę Runars? Najnowsze nagranie pokazuje inną, bardziej mroczną stronę tej islandzkiej...
Read More
Leave a comment