Svavar Knútur – ,,Brot”

Opowiadanie głosem i gitarą, totalna prostota aranżacji. Svavar Knútur, islandzki singer-songwriter, zapowiada nowy album. Brot (the breaking) ukaże się na rynku w październiku bieżącego roku. Jedyną zapowiedzią zbliżającego się albumu jest krótka impresja – Over.

Svavar Knútur ma na swoim koncie trzy solowe albumy. Debiutancki krążek Kvöldvaka (Pieśni przy ognisku, 2009) to, zgodnie z nazwą, swoiste opowieści w kręgu. Niezwykle intymne rozmowy po angielsku, jak i po islandzku, z bango i gitarą w tle. Amma – songs for my grandmother, drugi album Svavara, jest hołdem dla islandzkich pieśni ludowych i tradycyjnych. Płytę zarejestrowano w jego salonie podczas koncertu dla znajomych i rodziny. Przy odpowiednim wsłuchaniu się w płytę można w tle rozpoznać dźwięk przejeżdżających za oknem samochodów lub skrzypiących krzeseł. Ostatni album Ölduslóð (którego szersza recenzja znajduje się tutaj) jest natomiast kontynuacją opowieści z Kvöldvaki. Poszerzona o dodatkowych muzyków oraz instrumenty – wiolonczelę, instrumenty elektyczne, ale jednak zachowująca prostotę pierwszego albumu. To wciąż intymne opowieści skromnego Islandczyka.

Svavar dał się już poznać polskiej publiczności. Odwiedził nasz kraj trzykrotnie – we wrześniu 2011 roku, w maju 2012 roku oraz w maju br. Ostatni występ odbył się w poznańskiej Meskalinie. W październiku, listopadzie oraz grudniu Islandczyka będzie można zobaczyć w Niemczech, gdzie jest szczególnie doceniany.

Written By
More from Joanna
Vök – Waterfall (Official Visual)
Vök udostępnił kolejną wizualizację. Waterfall to drugi z kolei singiel z EPki Circles....
Read More
0 replies on “Svavar Knútur – ,,Brot””