Xenia Kriisin na kilku koncertach w Polsce

Xenia Kriisin to szwedzka wokalistka i kompozytorka. U nas gości z kilku powodów – niedawno wróciła z nordyckiej trasy, podczas której odwiedziła Islandię (nagranie z tej wyprawy możecie zobaczyć poniżej), a w tym tygodniu artystka rozpoczyna trasę w naszym kraju. Będziecie mogli jej posłuchać m.in. w warszawskim klubie 55. Współpatronujemy jej występom i polecamy!

Xenia Kriisin zaczęła swój solowy projekt w 2010 roku. Grała w różnych miejscach w ojczystej Szwecji, koncertowała także w Niemczech, Finlandii, Norwegii, a niedawno wróciła z Islandii.

Rezultatem jej ciągłych poszukiwań nowych dźwięków oraz muzycznych wyzwań jest już praktycznie ukończony debiutancki album pełen niezwykłych muzycznych konstelacji. Premiera płyty planowana jest na sam koniec 2012 roku.

Zazwyczaj Xenia pisze i wykonuje swoją muzykę sama, jedynie przy pomocy cytry oraz pedału basowego, jednak do współpracy przy tworzeniu nowego albumu oraz tras koncertowych związanych z jego promocją zaprosiła perkusistę i producenta Johana Hjalmarssona oraz wokalno – improwizatorski trzyosobowy chór żeński.

„Tak, jest to pop, którego podstawą jednak w dużej mierze jest improwizacja. Czerpiemy radość z tego, że zupełnie nie wiemy, jak będzie wyglądał każdy następny koncert. Pozwalamy sobie na muzyczne dryfowanie i spontaniczne tworzenie niezapisanych części utworów do gotowych już piosenek. To także ma swoje odzwierciedlenie na płycie, na pierwszy plan wysuwają się teksty oraz kompozycje, jednak to, co przychodzi dalej zależy od tego, co w danym momencie siedzi w naszych głowach.”

gdzie: Klub 55, ul. Żurawia 32/34, Warszawa
kiedy: 15.11.2012, godz. 21:00
wstęp: 10 PLN

Poza warszawskim koncertem, od 14 do 22 listopada Xenia zagra też w takich miastach jak m.in.: Sopot, Poznań, Puszczykowo Stare, Kraków, Wrocław, Łódź.

Strona internetowa artystki: http://www.xeniakriisin.com/

 

Written By
More from Bartek Wilk

20 koncertów Halli Nordfjörd w Polsce!

Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do...
Read More

Dodaj komentarz