Bękarty Björk – posłuchaj przedpremierowo!

Projekt Biophilia powstał przy współpracy artystki z naukowcami, twórcami aplikacji,    wynalazcami, pisarzami, innowatorami gotowymi stworzyć zupełnie nowe instrumenty.  Powstał intrygujący album, zgłębiający tajniki natury, zapierające dech w piersiach    multimedialne koncerty, konferencje edukacyjne, dziesięć aplikacji oraz mnóstwo   remiksów, które ukazały się w ośmiu częściach na krążku i w formie cyfrowej.

Teraz przyszedł czas na Bastards – znakomitą kolekcję remiksów wybranych przez Björk. Usłyszymy na niej dobrze znanych: Matthew Herberta, Omar Souleymana, Death Grips, 16 bit oraz m.in. Current Value, Hudson Mohawke, Alva Noto oraz These New Puritans.

„Czułam, że to ważne, aby zebrać esensję remiksów,”- wyjaśnia artystka, „więc wybrałam dziesięć z nich i zamknęłam na jednym albumie, dla wszystkich, którzy nie śledzili kolejnych wydawnictw . Jestem niesamowicie zdumiona siłą tych remiksów – skierowały projekt w nowym kierunku, nie tracąc przy tym oryginalnego charakteru. Dodały bitów, pary nóg do tańca. Spędziłam sporo czasu wybierając niekoniecznie najlepsze remiksy – ale te, które najmocniej oddawały ducha Biophili”.

Premiera albumu zapowiedziana jest na 19. listopada, jednak już dziś można całości odsłuchać TUTAJ.

Przypominamy również o najnowszym teledysku Björk do utworu MUTUAL CORE, autorstwa Andrew Thomasa Huang. Kto jeszcze nie widział – niech nakarmi zmysły. Zdecydowanie najlepszy klip artystki od lat! Inaczej, niż w HD, nie polecamy oglądać :)


More from dawid po prostu

Islandia w dokumencie

Od kilku lat trwa wielkie zainteresowanie świata muzyką islandzką. Rozpoczętę wraz z...
Read More

Dodaj komentarz