Muzyczne pocztówki z Islandii – Hjálmar

Najmniejszy koncert off-venue potrafił pokazać, że Little House of Music może po prostu promieniować pozytywnymi wibracjami. A to wszystko za sprawą islandzkiej legendy reggae – Hjálmar. Występ ten był bardzo wyjątkowy dla zespołu, gdyż wcześniej niewiele razy zdarzało się, że panowie grali akustycznie na tak małej przestrzeni.

Zespół tworzy pięciu przyjaciół, którzy postanowili połączyć pasję jamajskich brzmień wraz z melodiami z ich rodzimej Islandii. Tak właśnie stworzyli unikalną mieszankę rozgrzewającego słonecznego reggae i przyjemnego nordyckiego chłodu w postaci języka islandzkiego. Hjálmar zadebiutował w 2004 roku płytą Hljóðlega af stað. Od tamtego czasu doczekaliśmy się już 6 albumów, w tym jednego… wprost z Jamajki! Proces nagrywania płyty IV w maju 2009 roku w Kingston Town został udokumentowany i ujrzał światło dzienne jako 40-minutowy film pt. Higher you and I (do obejrzenia z angielskimi napisami tutaj).

Specjalnie dla Inspired by Iceland klawiszowiec i wokalista Sigurður Guðmundsson i gitarzysta Guðmundur Kristinn Jónsson (Kiddi) powiedzieli słów kilka o tym, co myślą o Islandii.

Hjálmar – Little House Of Music – Iceland Airwaves from Inspired By Iceland on Vimeo.

Poniżej zobaczyć możecie, jak ciepłe reggae Hjálmar oczarowało tych kilku wybrańców losu, którzy zmieścili się w Eldhús podczas pierwszego dnia Iceland Airwaves 2012.

Hjálmar: Live from the Little House of Music from Inspired By Iceland on Vimeo.

Więcej o zespole znajdziesz na gogoyoko.

Written By
More from úlfurinn
Kolejny koncert Árstíðir w Polsce!
Dokładnie za tydzień na scenie krakowskiego klubu Kwadrat pojawi się indie-folkowy zespół...
Read More
Leave a comment