Premiera dwóch nowych teledysków Árstíðir – tylko u nas!


Już dziś, tylko u nas, światowa premiera dwóch nowych wideoklipów Árstíðir do utworu Á meðan jörðin sefur. Zespół zgodził się, abyśmy jako pierwsi zaprezentowali dzieło, które powstało dzięki międzynarodowej współpracy, jaka miała miejsce przy tworzeniu Tvíeind EP. To wszystko w związku z udostępnieniem nowych sposobów pozyskania wydanej ekskluzywnie przy okazji Iceland Airwaves 2012 EPki z remiksami utworów Árstíðir na dobrze znanym entuzjastom muzyki islandzkiej portalu gogoyoko. Zespół, zachęcony zainteresowaniem okazywanym Tvíeind przez użytkowników portalu, postanowił wydać EPkę w wersji fizycznej. Będzie ją można dostać teraz w sklepach muzycznych w całej Islandii.

Ochrzczone mianem wspaniałego, bardzo pięknego dzieła, od którego ludzie się uzależnią (według Jamesa Moora, autora przewodnika muzycznego Your Band is a Virus), Tvíeind EP można również nabyć na stronie Árstíðir, iTunes, Amazon oraz przez inne serwisy streamingowe. Tytuł albumu odzwierciedla wzajemne oddziaływanie akustycznego oraz cyfrowego brzmienia i określa dwie przeciwnie naładowane cząstki atomowe połączone w trwały izotop. Tvíeind kontynuuje jasno-ciemną dwoistość albumu Svefns og vöku skil, którego tytuł oznacza Granicę pomiędzy snem i jawą.

Aby uczcić wydanie fizyczne ostatniego wydawnictwa Árstíðir, do słuchaczy trafiły w tym samym czasie dwa teledyski do utworu Á meðan jörðin sefur, które podkreślają jeszcze bardziej międzynarodową i inspirowaną islandzką naturą współpracę, jaka wynikła przy okazji ostatniego wydawnictwa z remiksami.

Obraz do oryginalnej wersji Á meðan jörðin sefur, która pochodzi z ostatniego albumu studyjnego Árstíðir Svefns og vöku skil, został powołany do życia na wybrzeżu w okolicach Selfoss. Za kamerą stanął Gunnar Bjarni Guðbjörnsson, doświadczony reżyser teledysków oraz twórca filmów dokumentalnych, który współpracował z zespołem już nie pierwszy raz. Zawdzięczać mu możemy pięknie uchwycone Days & Nights czy Brestir.

Drugi teledysk został nakręcony przez rosyjskiego filmowca Eggora Kree z Keen Films w Sankt Petersburgu do Á meðan jörðin sefur w aranżacji iamthemorning, która znajduje się na Tvíeind.

Klipy powstały w różnych okresach roku i w innych państwach, ale oba hołdują elementom natury i nieuchronnym zmianom pór roku, jakie są prezentowane w muzyce Árstíðir.


Zatem wszyscy, którzy wybiorą się na co najmniej jeden z dwóch koncertów Islandczyków w Polsce przy okazji trasy z Pain of Salvation – 3 kwietnia w Krakowie lub dzień później w Warszawie – będą mogli kupić zarówno tę najnowszą EPkę, jak i poprzednie albumy, które rozeszły się lotem błyskawicy podczas ostatniego występu zespołu w Krakowie. Przypominamy, że bilety są już do nabycia na stronie Organizatora oraz w stałych punktach sprzedaży w Krakowie (Kwadrat, Carton Shop, Metal Shop), Katowicach (All), Łodzi (Strefa) i Warszawie (Ticket Club, Progresja) w cenie 85 zł (przedsprzedaż) oraz 95 zł (w dniu koncertu).

Kwadrat
ul. Skarżyńskiego 1 w Krakowie
środa 3 kwietnia

Progresja
ul. Kaliskiego 15a w Warszawie
czwartek 4 kwietnia

Facebook

Written By
More from úlfurinn

Osiem kolorów tęczy – Ólafur Arnalds (cz. II)

Mogę opisać islandzką scenę muzyczną jako tęczę – jeśli dołożysz czerń do...
Read More

Dodaj komentarz