Wacken Metal Battle – fotorelacja

Ophidian I zwyciężyli podczas tegorocznej Wacken Metal Battle Iceland i pojadą na Wacken Open Air 2013. Blackmetalowy zespół Azoic zgarnął drugie miejsce, a techniczny death/trash metal w wykonaniu Blood Feud skończył na trzeciej pozycji.

6 kwietnia sala koncertowa islandzkiej filharmonii i opery – Harpa – doświadczyła najazdu ekstremalnego metalu zaserwowanego przez coroczny konkurs Wacken Metal Battle. Sześć obiecujących zespołów zawalczyło o miejsce na Wacken Open Air. Koncert otworzył młody zespół Trust The Lies z krótkim ale bardzo energetycznym setem. Po tym mocnym aperitifie rozpętała się prawdziwa wojna na scenie!

Żądne zwycięstwa hordy zaprezentowały się w następującej kolejności:

In the Company of Men

Moldun

Abacination


Azoic


Ophidian I


Blood Feud

Aby nieco ostudzić emocje towarzyszące konkursowi zeszłoroczni zwycięzcy bitwy – Gone Postal zaprezentowali swój mistyczny show. Kadzidełka na scenie i czarne bluzy z kapturem na członkach zespołu, to to co przykuło uwagę.

Punktem kulminacyjnym imprezy – po ogłoszeniu zwycięzców – był gig zaserwowany przez największy islandzki vikingmetalowy skład Skálmöld, który zagrał pełny godzinny set.

Zobacz jak to wyglądało w moim obiektywie.

Written By
More from Halldis

Wacken Metal Battle – Iceland

To już za półtora tygodnia!!! Wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów islandzkiego metalu....
Read More

Dodaj komentarz