Kolejne wieści od Worm Is Green

Worm is Green

Worm Is Green, islandzki zespół z Akranes poruszający się w przestrzeniach trip-hopowych, powraca z nowym, czwartym albumem w swojej karierze. Po 4 latach ciszy nareszcie usłyszymy nowy materiał. Kolejny już raz w ciągu ostatnich 13 lat Worm Is Green wzruszy nas porywającym miękkim głosem wokalistki Guðriður Ringsted i zabierze w muzyczną dream-popową podróż kilka centymetrów nad ziemią.

Krok po kroku czteroosobowy zespół uchyla rąbka tajemnicy. Najpierw pojawił się pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa Worm Is Green, zatytułowany Around & Around. Świecący księżyc, ogień odbijający się w oczach beztrosko tańczących wokół niego ludzi, uśmiechniętych i tryskających radością. Utwór przepełniony jest uczuciem lekkości, tchnie eterycznością, jakby muzyka Worm Is Green zawsze ukrywała się za cieniutką warstewką dymu.

Drugim zwiastunem nowego albumu jest bardziej elektroniczny utwór Vatnið. Po raz pierwszy pojawia się tu islandzki tekst. Do tej pory Guðriður Ringsted śpiewała zawsze po angielsku. Utwór do pobrania za darmo!

Roboczy tytuł nowego albumu Worm Is Green brzmi Let’s tear this place apart, aczkolwiek w zapowiedzi nowej płyty pojawia się zdanie to them we are only shadows…, co pozwala wysnuć przypuszczenie, że pierwsza wersja nazwy mogła jednak ulec zmianie. Sprawdźcie sami!

WormIsGreen.com

Written By
More from úlfurinn

Amiina świątecznie

Nie możecie doczekać się świąt? Czas do Bożego Narodzenia umili Wam Amiina....
Read More

Dodaj komentarz