Nowa płyta 1860

1860 Artificial daylight cover art

Przeszło 2 miesiące temu mieliśmy okazję posłuchać po raz pierwszy kolejnej piosenki 1860 zapowiadającej nowe wydawnictwo. Dziś wiemy już, po długim oczekiwaniu – bowiem pierwszy singiel pojawił się ubiegłego roku w maju – jak wygląda okładka nadchodzącego albumu. Artificial daylight zawierać będzie 10 utworów. Wśród nich znajdą się Go Forth oraz Socialite. Czy muzyka 1860 nadal nieść będzie trochę beatlesowskich, ale i folkowych melodii? Dowiemy się już 1 sierpnia.

Brzmienie 1860 charakteryzuje się unikalnym stylem. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne folkowe wpływy. Jednak nie osiadają na mieliźnie swoich dźwiękowych przestrzeni. Wciąż poszukują, czasem znajdą coś pod banderą popu czy indie, nie gardzą też post-rockowymi klimatami, które nikogo dziwić nie powinny za sprawą kapeli The Telepathetics, która tak naprawdę zapoczątkowała współpracę jako 1860. Więcej informacji o zespole znajdziecie tutaj. Co tym razem zaprezentują Fleet Foxes Islandii?

Nowy album, tak jak i debiutancka płyta, zawierać będzie utwory także w języku angielskim, przez co łatwiej zespołowi trafić do szerszego grona odbiorców. Nie zabraknie harmonii wokalnych, możemy też liczy na melodie łatwo wpadające w ucho.

Poprzednik Artificial daylight ukazał się w 2011 roku i nosi tytuł Sagan. Każdy z singli, które promowały tę płytę, trafiał do pierwszej dziesiątki na listach przebojów radiostacji islandzkich.

Nie zapominajcie, że teledysk 1860 jest w drodze!

Written By
More from úlfurinn

Dwa nowe utwory od Útidúr (The Line of Best Fit Session)

Przy okazji Iceland Airwaves dzieje się wiele pozytywnych rzeczy. Dla przykładu Útidúr...
Read More

Dodaj komentarz