Socialite – kolejny zwiastun albumu 1860

8 maja swoją premierę w islandzkim radiu miała kolejna piosenka 1860, zapowiadająca nadchodzący album, który powstaje już od roku. Ten folkowy sekstet zaprezentował już trzeci zwiastun płyty – utwór zatytułowany Socialite. Rok temu, również w maju, pojawił się pierwszy singiel o tytule Go Forth, a w marcu bieżącego roku na antenie Rás2 miał premierę utwór Fathers Farm z gościnnym udziałem Gunnara Már Jakobssona z Árstíðir.

1860 bywają nazywani Fleet Foxes Islandii, a w ich muzyce odnaleźć można nutkę beatlesowskiej harmonii, nieco paryskich melodii czy też odrobinę inspiracji country. Te różnorodne wpływy sprawiają, że dzięki umiejętnościom muzyków, zespół ma swój własny unikalny styl. Trzyma się folkowych korzeni, ale robi także wycieczki w stronę popu czy indie, a czasem nawet rozpędza się w rejony post-rocka. Imponuje niezbyt często spotykanym instrumentarium jak np. elektryczna mandolina, przez co brzmienie 1860, chociaż może niezbyt rozbudowane na pierwszym albumie, potrafi bardzo szybko zapaść w pamięć.

Na debiutanckiej płycie zatytułowanej Sagan (Historia) z 2011 roku połowa utworów jest śpiewana w języku islandzkim, zaś druga część wykonywana jest po angielsku. W związku z tym zagraniczni słuchacze nie mają problemów ze zrozumieniem tekstów, a i łatwiej dzięki temu muzyka 1860 wpada w ucho i nuci się przy codziennych czynnościach.

Miejsce oczy szeroko otwarte, bowiem niedługo spodziewać możemy się teledysku promującego nowe wydawnictwo!

Oficjalna strona zespołu:

www.1860.is

Written By
More from úlfurinn
Backyard i Prins Póló w Krakowie
Kiedy wcześniej pisaliśmy o dokumentalnym filmie Backyard, nie sądziłam, że przyjdzie mi...
Read More
Leave a comment