Nowy singiel Ásgeira – King and Cross

Przedwczoraj swoją premierę miał najnowszy singiel Ásgeira – King and Cross, a wczoraj internetowe wydanie brytyjskiego New Musical Express zaprezentowało po raz pierwszy video do tego utworu. Trzeba przyznać, że muzyczna ofensywa Ásgeira jest całkiem mocna!

asgeir-singielZacznijmy od tego, że artysta nie tak dawno jeszcze występujący pod pełnym imieniem i nazwiskiem – Ásgeir Trausti postanowił na swojej muzycznej drodze posługiwać się tylko i wyłącznie imieniem. Jako Ásgeir zamierza zdobyć publiczność znacznie szerszą niż islandzka. Nic w tym dziwnego, brytyjski Guardian okrzyknął go przecież największym eksportowym skarbem Islandii od czasów Björk. I nie bez powodu. 4 lipca na antenie BBC Radio 1 znany muzycznym entuzjastom Zane Lowe przedstawił singiel „King and Cross”. Kilka dni później Ásgeir pojawił się jako ‚artysta dnia’ w Guardianie.

Na premierę singla trzeba było jednak poczekać do ubiegłego poniedziałku. Ukazał się bowiem właśnie 12 sierpnia i w pewnym sensie jest debiutem artysty, jeśli chodzi o wersję językową. Zawiera dwa utwory zaśpiewane po angielsku – King and Cross znany wcześniej w islandzkiej wersji jako Leyndarmál oraz Lupin Intrigue. Dzień po premierze singla na łamach NME.com swoją premierę miało także najnowsze video Ásgeira. W rolę islandzkiego króla wcielił się amerykański wokalista-songwriter John Grant. Zobaczcie video na stronie NME.com.

Mamy nadzieję, że angielska wersja świetnej płyty Ásgeira ‚Dýrð í dauðaþögn’ z tekstami przetłumaczonymi przez wspomnianego już Johna Granta, odniesie sukces. Album ma ukazać się tej jesieni i będzie nosił tytuł ‚In The Silence’.

Oficjalna strona artysty – http://asgeirmusic.com/

Written By
More from Bartek Wilk

Recenzja: Röskva – Laug

Laug – tak zatytułowany jest najnowszy album, który Röskva opublikowała dokładnie 1...
Read More

Dodaj komentarz