Skálmöld z nowym teledyskiem

Gleipnir directed by Bowen Staines

Viking folk metalowy Skálmöld wydał ostatnio nowy teledysk do utworu Gleipnir. Dzieło zostało wyreżyserowane przez Bowena Stainsa z Don’t Panic Films, zatem mamy gwarancję wysokiej jakości estetycznej i technicznej. Zespół prezentuje metal zabarwiony zimną islandzką ciemnością, co można odczuć, oglądając klimatyczny i do szpiku islandzki klip do Gleipnir.

Obraz został wyprodukowany i sfilmowany na Islandii podczas ostatniej zimy, pomiędzy listopadem a marcem, zatem w najmroczniejszych miesiącach, co dało niesamowity efekt wizualny. Można powiedzieć, że teledysk zawiera cały koncept drugiej płyty SkálmöldBörn Loka (Dzieci Lokiego). Gleipnir opowiada historię chłopa Hilmara Baldurssona i jego siostry Brynhildur. Zawarł on ugodę z wielkim Óðinnem i oszustem Lokim, mowa też o spotkaniu z okropnymi dziećmi Lokiego – największymi potworami: wielkim wilkiem Fenrisem, wężem Jormungandem i boginią umarłych Hel. Historia bogata w żal i poczucie zdrady zmusza Hilmara do poświęcenia duszy jego ukochanej małej siostry Brynhildur.

Zespół pojawi się na dwóch koncertach w Polsce już 11 (Wrocław) i 12 września (Kraków) przy okazji europejskiej 40-dniowej trasy, promującej drugi album Islandczyków, który okazał się w październiku ubiegłego roku. Po powrocie do kraju mają w planach występ na jednej scenie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną, podczas którego usłyszeć można będzie całkiem nowe aranżacje utworów z obu dotychczas wydanych albumów. Zapowiada się intrygująco!

Skálmöld na Facebooku

Written By
More from úlfurinn

Reykjavík On Stage

Reykjavík On Stage to anglojęzyczny kwartalnik w całości poświęcony muzyce z Islandii...
Read More

Dodaj komentarz