Ojba Rasta – Einhvern veginn svona

Ojba Rasta

W Reykjavíku spadł w nocy pierwszy śnieg w tym sezonie, zatem pora na coś na rozgrzanie. Co powiecie na reggae? Wśród przeróżnych barwnych brzmień w stolicy Islandii, tego tutaj też nie brakuje. Prócz wiodącego prym Hjálmar na scenie muzycznej daje o sobie znać także projekt Ojba Rasta.

Ostatnio często prezentowany w radiu, Ojba Rasta przepychał się z sukcesem na szczyt list przebojów z najnowszym singlem Einhvern veginn svona. Nowa płyta ze świeżą porcją dub reggae Islandczyków ukaże się już 18 października. Otrzymała tytuł Friður (Pokój) i zostanie wydana nakładem wytwórni Record Records. Zawiera 10 premierowych utworów i będzie dostępna także na winylu. To już drugi album w karierze zespołu. Muzyka osadzona na podłożu reggae prezentuje jednak także elementy funku czy electro. Bo jakże by mogła nie być urozmaicona, skoro zespół liczy sobie aż 11 członków?

Ojba Rasta istnieje od czterech lat. W ubiegłym roku wreszcie doczekaliśmy się debiutu fonograficznego zatytułowanego po prostu Ojba Rasta. Płytą tą muzycy zawiesili sobie dość wysoko poprzeczkę. Było ciekawie, nienużąco, co więcej – przyjemnie i melodycznie. Obiecująco jak na debiut.

Co pokażą tym razem? Wczoraj zespół zaprezentował świeżutki teledysk do piosenki Einhvern veginn svona promującej nadchodzący wielkimi krokami album Friður. Został on nakręcony podczas festiwalu Eistnaflug, a także w klubie Faktorý, który niestety został zamknięty w sierpniu bieżącego roku. Zobaczyć też możecie historyczny już Hjartagarðurinn, mieszczący się niegdyś na tyłach klubu. Aż łezka się w oku kręci. Reżyseria: Haukur Valdimar Pálsson

Soundcloud

Written By
More from úlfurinn

Polska trasa GusGus

GusGus powraca z nowym albumem, w nieco innym składzie i wieściami o...
Read More

Dodaj komentarz