Aldrei Fór Ég Suður 2014

Aldrei Fór Ég Suður 2014

Jak zwykle w wielkanocny weekend najbardziej tętniącym muzyką miejscem będzie Ísafjörður, stolica malowniczych Fjordów Zachodnich. Pogoda nie rozpieszcza, całe święta mają upłynąć pod znakiem naprzemiennych promieni słonecznych z zamieciami śnieżnymi, ale organizatorom Aldrei Fór Ég Suður to najwyraźniej nie przeszkadza i nigdy dotąd nie przeszkadzało!

Do tej niewielkiej miejscowości usytuowanej pomiędzy górami zjedzie się w ten weekend aż 26 wykonawców! Festiwal jednoczy wydawałoby się bardzo od siebie odległe popowe gwiazdy, punków, hipsterów, zapalonych sportowców i to zarówno tych, którzy nigdy na południu nie byli, jak i stałych bywalców centrum Reykjavíku. Muzyczna uczta Aldrei Fór Ég Suður trwa dwa dni i wciąż opiera się na wolontariacie, chociaż w tym roku organizatorzy pochwalić się mogą już dorobkiem z całej dekady.

Festiwalem można będzie się również rozkoszować w domowym zaciszu, z dala od wyjącego wiatru czy śniegu sypiącego prosto w twarz. Transmisja rusza na stronie Aldrei Fór Ég Suður już od 20.00 polskiego czasu (18.00 czasu lokalnego), a jako pierwsza wystąpi Þórunn Arna Kristjánsdóttir z boogie bandem Skúli Mennski, którego namiastkę mogliście już poznać w Polsce, kiedy to Skúli występował na trasie z 7oi (fotorelację znajdziecie tutaj).

Dzisiaj na scenie w Ísafjörður pojawią się:

Þórunn Arna Kristjánsdóttir ze Skúli Mennski, projekt Hemúllinn, indie-rockowy Rythmatik z Ísafjörður, Soffía Björg ze swoim zespołem, bluesowy Contalgen Funeral, o którym więcej tutaj, legendarny gitarzysta Rúnar Þórisson ze swoim zespołem (przeczytaj recenzję jego solowego albumu), zwycięzcy tegorocznej Bitwy Zespołów – VIO, autorzy jednej z najlepszych płyt ubiegłego rokuMammút, Kött Grá Pjé, Maus, Dusty Miller oraz Cell 7, a wieczór zamknie szalony Hermigervill, który miesiąc temu zagrał na swoim thereminie w Białymstoku.

Jutro zaś wystąpią (kolejność przypadkowa):

Dj. Flugvél og Geimskip, rock’n’rollowy zespół Grísalappalísa, Helgi Björnsson og stórsveit Vestfjarða, nowy projekt Logiego Pedro z Retro StefsonHighlands, Hjaltalín, zdobywcy Icelandic Music Award w kategorii Najlepsi Debiutanci – Kaleo (sprawdźcie!), Lína Langsokkur, Lón, Markús and the Diversion Sessions, Retro Stefson, Snorri Helgason, Solar oraz kultowi przedstawiciele new wave metal – Sólstafir.

Legend from Inspired By Iceland on Vimeo.

Written By
More from úlfurinn

Skálmöld na Heidenfest

Dwa koncerty pod szyldem imprezy Heidenfest to nie lada gratka dla fanów...
Read More