Linia nr 8 – 3moonboys i Panos From Komodo

3moonboys pochodzą z Bydgoszczy. Swoją debiutancką płytę wydali 11 lat temu i od tego czasu nagrali już kilka kolejnych. Poruszają się w kręgu muzycznej alternatywy, ciągle eksperymentują, poszukują, zaskakują. W czerwcu 2015 r. w ramach projektu Brumba – jedność słowa z przestrzenią zapisu wraz z partnerskim zespołem z Islandii (Panos From Komodo) nagrali nowy materiał, przygotowany specjalnie na potrzeby projektu.

Foto: Brumba.org
Foto: Brumba.org

3moonboys tworzą: Wojtek Kotwicki – gitara, wokal, Miłosz Runge – klawisze, perkusja, Piotr Michalski – bas, Marcin Karnowski – perkusja, teksty, Radek Drwęcki – klawisze.

Panos From Komodo to dwuosobowy projekt z Reykjaviku. Birgir Sigurjón Birgisson i Hjalti Freyr Ragnarsson zaczynali wspólnie jeszcze w szkole, grając podczas przerw śniadaniowych to, co przychodziło im do głowy. Szybko zaczęli koncertować w galeriach i grywać w przydomowych ogródkach mieszając punk z performancem i dźwiękami shoegaze.

Miejscem, w którym powstawała wspólna muzyka 3moonboys i Panos From Komodo był strych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy. Efektem tej współpracy jest album – „Linia nr 8”. Singlem promującym wydawnictwo był utwór „Ostatni”, a od wczoraj cała płyta dostępna jest do pobrania za darmo na bandcampie zespołu. Na kanale Youtube 3moonboys możecie również zobaczyć klip Marcina Jankowskiego do utworu „Pieśń przyszłości”.

3moonboys plakatTeraz oba zespoły wyruszyły na wspólną trasę koncertową. 10 października zagrali w Maksitaksi w Oslo. Przed nimi kolejne występy:

  • 14 listopada w Reykjaviku,
  • 27 listopada w Bydgoszczy,
  • 28 listopada w Krakowie,
  • 29 listopada w Warszawie.

Więcej o 3moonboys, ich muzyce i koncertach, a także o samej płycie „Linia nr 8” już niebawem na naszej stronie.

 

https://www.facebook.com/3moonboys

http://3moonboys.com/

https://3moonboys.bandcamp.com/album/linia-nr-8-line-no-8

Plakat ze zdjęciami zespołów ze strony brumba.org

Written By
More from Bartek Wilk

10. urodziny Studenckiego Klubu Islandzkiego

W czerwcu 2015 roku Studencki Klub Islandzki UW obchodzi swoje 10. urodziny....
Read More