Playlista: Henrik Björnsson (Singapore Sling)

7 lutego (niedziela) w Cafe Kulturalna w Warszawie wystąpi Singapore Sling. Zespół powstał w 2000 r. z inicjatywy Henrika Björnssona (założyciel Dead Skeletons i były członek Bang Gang). Przy okazji polskiego koncertu Henrik przygotował dla nas wyjątkową playlistę. Znajdziecie na niej 12 islandzkich utworów, starannie wybranych przez artystę.

singapore_sling_henrik_1024x1024-1Różnorodność dźwięków, które znalazły się w tym zestawieniu nie powinna być zaskoczeniem. W jednym z wywiadów Henrik opowiadał Nathanowi J Barrettowi (wywiad opublikowany przez FUZZCLUB) o tym, że muzyka zawsze go otaczała. Za sprawą rodziców najpierw głównie jazz i muzyka klasyczna. Później odkrył rock’n’rolla i natychmiast się zakochał. „Wciąż jednak kocham muzykę klasyczną i jazz, i prawie wszystkie gatunki, z wyjątkiem gównianej muzyki.”

Björnsson i Singapore Sling zajmują ważne miejsce na islandzkiej scenie muzycznej. Gdy przez pewien czas zespół nie wydawał nowego materiału, Haukur S. Magnússon na łamach Reykjavik Grapevine wołał w jednym z nagłówków: Reykjavík Needs Henrik Björnsson And His Music. Jego muzyka przez lata była inspiracją dla młodych islandzkich kapel rockowych, szalona a jednocześnie głęboko smutna. O tym smtuku Henrik mówił tak: „Most things I do not care about, but the things I care about tend to make me sad. But sadness is very important and underrated. Beauty doesn’t exist without sadness.” (Reykjavík Needs Henrik Björnsson And His Music, Haukur S. Magnússon, Reykjavik Grapevine)

Jakie utwory i zespoły wybrał Henrik Björnsson? Przekonajcie się!

W przygotowanej playliście zabrakło jeszcze jednego utworu, wybranego przez Henrika. Kawałek nie jest dostępny poprzez Youtube, ale można go posłuchać na Bandcamp. Dlatego wrzucamy, dodatkowo, poniżej.
DJ Musician – DOWN POWER (featuring Foxy Princess) z albumu MAYBE THE FUTURE IS ROCK’N’ROLL.

Cała dwunastka wygląda zatem następująco:

Gunman and the Holy Ghost – Gun Blue Steel and Cold
DJ Flugvél og Geimskip – Trommuþrællinn
Pink Street Boys – Evil Knievel
Skelkur í Bringu – Sjávardýr
Fufanu – We Will Last
Apparar Organ Quartet – Stereo Rock´N´Roll
Band Gang – A Letter Carved in Stone
Daisy Hill Puppyfarm – Youngblood
Two Step Horror – Motel 613
Evil Madness – The Importance of Compassion and Loving Kindness
DJ Musician – Down Power
Frosti Gringo – Hall of the Slain

Written By
More from Bartek Wilk
Dzień Islandzki w Warszawie!
  W najbliższy piątek w warszawskiej klubokawiarni Świetlica wyjątkowe wydarzenie – Dzień...
Read More
0 replies on “Playlista: Henrik Björnsson (Singapore Sling)”