Ultima Thule – Na Krańcu Świata – koncert Efter / Sóley / Asikids

Kilka lat temu duńska grupa Efterklang stworzyła projekt Efterkids, który miał za zadanie zwrócić uwagę na problem edukacji muzycznej w szkołach publicznych. Filmoteka Narodowa podjęła się kontynuacji projektu i stworzyła Efter / Sóley / Asikids – Wyspa Dźwięków. Jest to projekt, do którego zostały zaproszone dzieci uczące się w polskich szkołach muzycznych (kwartet smyczkowy), Uzupełnią one, o partie swoich instrumentów, wideoklipy z muzyką zarejestrowaną przez: islandzką artystkę Sóley, inicjatorkę pomysłu Asi Minę (Joannę Bronisławską) oraz zespół Efterklang. Dyrygentem młodego kwartetu smyczkowego będzie Bartłomiej Bunio z orkiestry kameralnej Aukso. Opiekunem projektu jest Joanna Bronisławska – Asi Mina.

To właśnia Joanna Bronisławska postanowiła poszerzać myśl duńskiego kolektywu. Od 2011 roku zorganizowała sześć koncertów z udziałem dzieci, stworzyła tym samym Asikids. Ultima Thule oraz Filmoteka Narodowa zaproponowały jej włączenie do projektu islandzkiego artysty. Wybrano Sóley Stefánsdóttir i to z jej płyty, We Sink,  wybrano I’ll drown i Pretty Face, do realizacji w ramach projektu Sóleykids. W sierpniu b.r., we współpracy z Akademią Filmową w Reykjaviku, zrealizowane zostały dwa klipy do tych utworów.

W ramach koncertu  Efter / Sóley / Asikids – Wyspa Dźwięków zaaranżowano po 2 utwory Sóley, Efterklang oraz Asi Mina na smyczkowy kwartet dziecięcy. Dzieci po nauczeniu się aranżacji akomponiują zespołowi widocznemu na ekranie.


Daty koncertów:


Gdańsk – Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1 | ul. Jaskółcza 1 |  13 lutego | 15:00

Poznań – Nowe Kino Pałacowe | 5 marca | 12:00
Warszawa – kino Iluzjon | 19 marca | 15:00


Wstęp na wydarzenia jest wolny. 

Poznań – Nowe Kino Pałacowe: bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie CK Zamek (godz. 10:00-21:00); rezerwacje: tel. 61-64-65-260 | mail: kasa@ckzamek.pl

Dodatkowe informacje: www.ultima-thule.pl


Written By
More from Joanna
Hauschka & Múm – ,,Drowning”
I can’t listen to you. I can’t listen to your voice. It’s...
Read More
0 replies on “Ultima Thule – Na Krańcu Świata – koncert Efter / Sóley / Asikids”