Rozwiązanie konkursu – islandzkie „Fiszki” rozdane!

Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Bardzo Wam dziękujemy! A ponieważ termin nadsyłania odpowiedzi minął już kilka dni temu, zatem najwyższy czas na rozstrzygnięcie. Okazało się, że pytanie wcale nie było takie trudne. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt poprawnych odpowiedzi, wypowiedzi, a czasem nawet długich wyjaśnień.

Za prawidłową przyjęliśmy odpowiedź, że Islandia geologicznie zaliczana jest do obu kontynentów (uznaliśmy też odpowiedzi, w których przynajmniej zaznaczono, że leży na ich styku), zaś kulturowo i politycznie zaliczana jest do Europy.

Cytat za islandia.org:

Islandia leży na Grzbiecie Środkowo-Atlantyckim, miejscu, w którym stykają się dwie wielkie płyty tektoniczne; Amerykańska i Euroazjatycka (oddalają się od siebie o 1-2 cm rocznie!). Ponieważ szczelina ta przechodzi prze Islandię, geologicznie zalicza się ją do dwóch kontynentów. Oczywiście ze względów na powiązania kulturowe Islandia zaliczana jest do Europy.

Nagrody – zestawy „Fiszek” do nauki języka islandzkiego powędrują do Magdaleny, Agnieszki i Krzysztofa. Sprawdźcie swoje skrzynki mejlowe!

Dla tych, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu mamy dobre wieści – niebawem kolejna szansa na zdobycie islandzkich „Fiszek” Wydawnictwa Edgard! Bądźcie czujni!

Written By
More from Bartek Wilk
aYia – aYia
Na album aYia czekałem w 2018 roku najbardziej. Ich pierwszy utwór pojawił...
Read More
Leave a comment