KRÍA z nowym utworem SKIN

KRÍA

KRÍA to trzyosobowy kolektyw pod wodzą Elísy Hildur Einarsdóttir. Projekt, który powstał w 2012, kiedy to główny jego motor przeniósł się do Londynu, eksploruje rejony synthpopu z wycieczkami w dark-ambient electronica w sposób delikatny, rozmarzony i unikalny. Elísa nie tylko jest autorką tekstów i muzyki do wszystkich swoich utworów, ale także osobiście je produkuje. Ma łatwość do wciągania słuchacza w swój mroczny klimatyczny muzyczny świat surowością melodyjnego, ale intensywnego wokalu. Wczoraj ukazał się pierwszy singiel zwiastujący nadchodzącą drugą EPkę zatytułowaną ALTAKA. Posłuchajcie zatem Skin!

Twórczość KRÍA inspirowana jest tym, co nadprzyrodzone, co znaleźć można w islandzkiej naturze oraz tamtejszych podaniach ludowych, ale prócz tego artystka znajduje jako intrygujące tematy ludzką wrażliwość a także feminizm. Elísa wypracowała materiał, który w sierpniu ubiegłego roku wydała jako swoją debiutancką EPkę pod szyldem KRÍA. Recenzję Low Hype możecie przeczytać tutaj. EPka była promowana trasą po Wielkiej Brytanii, podczas której muzyka KRÍA została określona jako nadająca nowy koloryt elektronice.

Ten projekt to jednak nie tylko muzyka. Prócz dźwięków artystka znajduje ujście także w sztukach wizualnych. KRÍA na scenie to tak naprawdę oryginalna cyfrowa instalacja artystyczna, a jej utwory dostają zawsze oprawę intrygującą oko w postaci teledysków bądź wizualizacji. Do najnowszej piosenki Skin klipu doczekamy się już niedługo!

Przy debiutanckim wydawnictwa KRÍA współpracowała m. in. z fotograf mody Gróa Sig, tworząc razem wizualnie hipnotyczne i oniryczne wideoklipy do Antibody, Hiding oraz Low Hype.

www.kr1amusic.com

Written By
More from úlfurinn
Występ Prinspóló na Aldrei fór ég suður
Tym, którzy z chęcią przenieśliby się raz jeszcze do Ísafjörður w majowy...
Read More
0 replies on “KRÍA z nowym utworem SKIN”