Jodie Landau + wild up – As I wait for the lion, rok po premierze

Niemal dokładnie rok temu Jodie Landau + wild up wypuścił wideo do utworu As I wait for the lion. To jeden z moich ulubionych artystów Bedroom Community. Jego głos jest równie niesamowity, jak historia, dzięki której na dobre związał swoją muzyczną drogę z tym wyjątkowym islandzkim kolektywem.

Przypomnę więc krótko. W 2013 roku, Jodie Landau usłyszał chór Graduale Nobili, rozpoczynający koncert Björk – Biophilia w Los Angeles. Ten występ zrobił na nim ogromne wrażenie. Jego pragnieniem stała się współpraca z tym żeńskim chórem. To właśnie dzięki temu pragnieniu Jodie znalazł się na Islandii, gdzie w lecie 2014 roku wild up i Graduale Nobili nagrali wspólny materiał. A nagranie odbyło się w miejscu szczególnym – mateczniku kolektywu Bedroom Community, Greenhouse Studios.

Jodie przypomniał nam właśnie, że 20 października ubiegłego roku ukazał się klip do utworu As I wait for the lion. Oczywiście zdjęcia powstały na Islandii, a w klipie zobaczycie samego Jodie oraz reżyserkę obrazu Samanthę Shy. Muzyka islandzka nie prezentowała dotychczas tego klipu, dlatego z wielką przyjemnością robię to właśnie teraz.

Written By
More from Bartek Wilk

Kraumur Awards 2010 – nominacje!

Ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród Kraumur Awards! Od 2008 r., kiedy organizacja...
Read More