PREMIERA: KRÍA – Just Dance (Lady Gaga cover)

Wraz ze zbliżającym się końcem lutego, nadszedł czas na ostatnią premierę z cyklu mix noir. Just Dance Lady Gagi wykonała wschodząca gwiazda islandzkiej elektroniki – KRÍA.

KRÍA to wszechstronnie uzdolniona wokalistka, songwriterka i producentka z Reykjavíku. Wyłamując się ze schematów, kreuje własny gatunek muzyczny określany jako ice-pop – połączenie ponurej, post-internetowej elektroniki z kojącym wokalem.

W 2012 roku Elísa rzuciła studia biomedyczne na University of Iceland i przeniosła się do Londynu, by móc realizować swoje marzenia i rozwijać się jako muzyk. Doświadczenie akademickie stanowi teraz dla niej wyjątkowe źródło inspiracji, czerpiąc w swojej twórczości z tajemniczego świata natury. W ciągu ostatnich lat udało jej się zagrać na scenie kilku klubów i festiwali, m.in. w Wielkiej Brytanii, Polsce, Singapurze i Islandii, oraz wydać dwie EP’ki i single. Dzięki wsparciu fundacji PRS, a konkretniej dzięki dołączeniu do programu KEYCHANGE, który skupia się na wspieraniu obiecujących artystek, KRÍA wystąpi podczas kilku europejskich wydarzeń w nadchodzącym roku. Została także zaproszona jako producent do Songwriting Camps, organizowanego przez Niclas’a Molinder’a, Björn’a Ulvaeus’a i Max’a Martin’a w Budapeszcie.

W tym roku odbędzie się premiera trzeciej EP’ki – „OUTPUT”, której brzmienie We Are The Guard określa jako „przechodzące przez czyściec i wpadające do nieba”.

KRÍA MEDIA:

YouTube – http://www.youtube.com/kr1amusic
Spotify – https://open.spotify.com/artist/2I518XoliODU460rJWRGCS
Soundcloud – http://www.soundcloud.com/kr1amusic
Facebook – http://www.facebook.com/kr1amusic
Instagram – http://www.instagram.com/kr1amusic
Twitter – http://www.twitter.com/kr1amusic
Website – http://www.kr1amusic.com

More from Emil Tybura

PREMIERA: SEINT – The Hills (The Weeknd cover)

Cover The Hills w wykonaniu SEINT’a to kolejna nowość wchodząca w skład...
Read More