Vök na trzech koncertach w Polsce!

Vök to islandzkie trio tworzące muzykę z pogranicza dream-popu i elektroniki. Już w marcu 2019 ukaże się ich nowy album długogrający „The Dark”. Zespół będzie prezentował materiał z płyty na trzech koncertach w Polsce – Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Bądźcie czujni, na każdy z koncertów będziemy mieć dla Was bilety!

Pochodzą z Hafnarfjörður (Miasto Elfów), na co dzień stacjonują w Reykjaviku. Zadebiutowali dwiema epkami – „Tensions” i „Circle”, które przysporzyły im wielu fanów, również w Polsce. Ich debiutancki album długogrający „Figure” ukazał się w uznanej wytwórni Nettwerk (wydają tam również Angus & Julia Stone, Boxed in, The Veils), a za produkcje odpowiedzialny był współpracujący m.in. z Jackiem Garrettem Brett Cox. Świetne przyjęcie płyty zaowocowało nagrodą Icelandic Music Awards w kategorii Najlepszy Elektroniczny Album roku i przyniosło szereg koncertów w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych. Vök wystąpili m.in. na Roskilde, Iceland Airwaves czy Into The Woods. Supportowali również Goldfrapp, Asgeira czy chociażby Editors na ich ostatniej trasie w Niemczech i Polsce.

Choć od początku kariery porównywani do The XX, Islandczycy znaleźli swój własny – choć eklektyczny – styl, w którym słychać echa zarówno trip-hopu (Vök przyznają iż kochają Portishead i Massive Attack), nowoczesnego electro-popu (ważnym odniesieniem są Szwedzi – The Knife, Fever Ray i Little Dragon) czy r’n’b (od The Weeknd po Jamesa Blake’a) jak i indie-rocka. Co istotne, zespół mocno osadzony jest też w islandzkiej tradycji – ich znakomitą EPkę „Circle” produkował lider GusGus – Biggie Veira.

Do tej pory poznaliśmy 4 utwory z nowej płyty: „Night & Day”, „Autopilot”, „Spend The Love” i najnowszy „Erase You”. Całość uzupełni jeszcze 7 nowych kompozycji, napisanych i nagranych przez Margrét Rán i Einara Stefa we współpracy z brytyjskim producentem Jamesem Earpem. Lwią część materiału usłyszymy przedpremierowo na polskiej trasie!

19.02 Warszawa / Niebo
https://www.biletomat.pl/koncerty/vok-warszawa-7533/

20.02 Wrocław / Stary Klasztor
https://www.biletomat.pl/koncerty/vok-wroclaw-7532/

21.02 Poznań / Próżność
https://www.biletomat.pl/koncerty/vok-poznan-7531/

Written By
More from Bartek Wilk
Grúska Babúska – interview with Harpa!
If you are looking for some original and surprising sounds you should...
Read More
0 replies on “Vök na trzech koncertach w Polsce!”