Fever Dream – nowa płyta Of Monsters and Men już w lipcu!

Aż cztery długie lata musieliśmy czekać na nowy utwór Of Monsters and Men. Piosenka nosi tytuł Alligator i pojawiła się w ubiegły piątek. Natychmiast trafiła też na playlisty wszystkich stacji radiowych. Nic dziwnego, OMAM to dziś jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych islandzkich zespołów na świecie, cieszący się niezwykłą wręcz popularnością! Alligator zapowiada trzecią płytę grupy, która ukaże się już w lipcu!

Nasza recenzja albumu jest tutaj!

Szczęśliwie, w muzyce Of Monsters and Men nie zaszły jakieś drastyczne zmiany. Wciąż pełni są niesamowitej energii. Jak twierdzą członkowie grupy, klimat Alligator oddaje ich radość z powrotu do wspólnego grania. Nie mogą się już doczekać koncertów i cieszą się, że niedługo będą mogli się podzielić całym nowym albumem. Płyta zatytułowana Fever Dream ma się ukazać 26 lipca, ale już dziś dostępna jest w przedsprzedaży na stronie zespołu. Poza wersją cyfrową i CD dostępna jest także wersja winylowa, która wydana została w pięciu różnych oprawach. Ta z pierwszą okładką została już wyprzedana, kolejna dostępna będzie 23 maja. OMAM pozostają wierni obranej przez siebie stylistyce, będącej mieszanką rocka i folk-popu. Współproducentem ich trzeciego albumu jest Rich Costey, z którym współpracowali przy okazji poprzedniej płyty Beneath the Skin. Rich wyprodukował też m.in. Simulation Theory – ósmy album Muse.

Alligator to pierwszy i według zapowiedzi zespołu nie ostatni singiel z nadchodzącej płyty. Wydany został 3 maja, dokładnie trzy dni przed urodzinami jego autorki – wokalistki i gitarzystki Nanny Bryndís Hilmarsdóttir.

A jeśli chcecie wiedzieć więcej o grupie, polecam nasz wywiad z basistą grupy, Kristjánem Pállem Kristjánssonem, który przeprowadziłem przy okazji festiwalu Colours of Ostrava.

http://www.ofmonstersandmen.com/

Written By
More from Bartek Wilk

„Sólin mun skína” – nowy klip Rökkurró!

„Sólin mun skína” – to pierwszy singiel pochodzący z „Í Annan Heim”...
Read More