Myrra Rós na 12 koncertach w Polsce! Dziś początek trasy

Własne utwory zaczęła komponować mając lat 20, a piosenki pisze zarówno w języku islandzkim, jak i po angielsku. Tworzy eklektyczne utwory w stylu lo-fi indie folk, w których to folkowych balladach czuje się najlepiej. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. Dziś, wraz z mężem – Juliusem i Erlą Stefansdottir, rozpoczyna swoją kolejną trasę koncertową po Polsce. Tym razem znalazły się na niej: Łódź, Kraków, Poznań, Mikołów, Rzeszów, Sosonowiec, Wrocław, Warszawa, Kielce, Toruń, Olsztyn i Gdynia. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy wspierać trasę artystki jako patron medialny. W sposób szczególny polecamy oczywiście koncert w Rzeszowie!

Swój pierwszy koncert Myrra zagrała dla pary… papug. Od tej pory jednak głos i niezwykłe kompozycje Islandki przyciągają na koncerty wiele zachwyconych jej wrażliwością osób. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Emiliany Torrini, Sóley, Ane Brun, czy Ólöf Arnalds.

Swój pierwszy album „Kveldulfur” Myrra wydała w 2012 roku. Wtedy też po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Po zagraniu 14 koncertów na przełomie stycznia i lutego 2012 roku Myrra zyskała sobie w naszym kraju sporą rzeszę fanów, którzy z roku na rok przychodzą na jej koncerty przyprowadzając sukcesywnie nowe osoby, które zakochują się w głosie, utworach i scenicznej szczerości artystki.

Na początku 2019 roku Myrra Rós nagrała swój trzeci album, Thought Spun. Niezwykle odważny, pełny opisów, często trudnych doświadczeń artystki. Jest to zdecydowanie najbardziej osobisty z dotychczasowych albumów Myrry. Pewnego rodzaju rachunek sumienia i pogodzenie się z przeszłością. Album, który przeszywa brzmieniem wrażliwego i surowego wokalu, jak i całej produkcji, w którą zaangażowanych było kilkoro, znanych nam również w Polsce, przyjaciół Myrry m.in Sóley, Lay Low, Elin Ey, Jelena Ciric, czy 12 letnia córka Myrry – Lára. Przeczytaj naszą recenzję albumu Thought Spun.

Trasa promująca album „Thought spun” będzie pierwszą od 6 lat trasą koncertową Myrry, którą zagra wraz z niewielkim zespołem.  Na scenie artystce towarzyszyć będzie Julius Ottar Bjorgvinsson, wokalista postrockowego zespołu VAR oraz Erla Stefansdottir (DALI, Gruska Babuska).

Rzeszowski koncert Myrry odbędzie się w niedzielę, 17 listopada w Niezłej Sztuce (ul. Sobieskiego 18). Bilety w cenie 30 zł można kupić  na platformie Ekobilet, stacjonarnie w Estradzie Rzeszowskiej oraz w Niezłej Sztuce.

A pełna lista miast i klubów przedstawia się następująco:

 

Written By
More from Bartek Wilk
Sólstafir i Skálmöld wydadzą swoje albumy tego samego dnia
Miłośnicy islandzkich ciężkich brzmień koniecznie muszą zanotować tę datę – 25 września...
Read More
0 replies on “Myrra Rós na 12 koncertach w Polsce! Dziś początek trasy”