Niezwykły polski zespół odwiedzi Islandię!

Zwykle piszemy o muzyce islandzkiej i artystach z tej pięknej wyspy odwiedzających nasz kraj. Dziś będzie odwrotnie. Na Islandię przybędzie polski artysta, aby zagrać kilka koncertów i nacieszyć wszystkich swoją muzyką. Zespół rewolucja, pojawili się rok temu i zdobyli serca wszystkich, nasza duma narodowa – Domowe Melodie!

Są zdecydowanie największym fenomenem ubiegłego roku. Justyna Chowaniak, Staszek Czyżewski i Kuba Dykiert pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu. Dziś mają na koncie debiutancki album, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni oraz mediów, dziesiątki przeróżnych nagród i pokaźną rzeszę fanów – od małych dzieci do tych całkiem dużych. Ich koncerty wyprzedają się  w mgnieniu oka, a sami skromnie mówią, że “chcą po prostu grać i śpiewać”.  Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012, a ich płyta wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę , w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych.

                       

Wyjątkowe spotkanie w Łodzi zaowocowało rozmową na temat fascynacji Islandią i jej kulturą. Justyna, Staszek i Kuba wyznali, że podróż na tę niezwykłą wyspę to ich marzenie od bardzo dawna. Obiecaliśmy pozostać w kontakcie i razem coś wymyślić. Oto jesteśmy kilka miesięcy później, gotowi na przyjazd Domowników. 

Domowe Melodie zagrają w Reykjavíku jeden koncert w legendarnym Nordic House18 lipca br. Wraz z nimi wystąpi dobrze wszystkim w Polsce znana Myrra Rós. Będzie to wyjątkowy wieczór pełen islandzkich i polskich brzmień, którego nie wypada przegapić. 

                       

Jednak to nie koniec – nie samą stolicą człowiek żyje. Domowe Melodie wyruszą w trasę dookoła Islandii, aby zagrać serię koncertów w małych miejscowościach i zapoznać się z niesamowitym klimatem tej wyspy. Więcej szczegółów podamy już wkrótce!

Tymczasem zostawiamy Was ze Zbyszkiem:

                       
Odwiedź DOMOWE MELODIE na Facebook’u
Więcej o NORDIC HOUSE

More from dawid po prostu
Múm ponownie odwiedzi nasz kraj!
Múm powraca do Polski! Islandzka grupa odwiedzi nasz kraj w październiku i...
Read More
Leave a comment