Myrkvi – Sér Um Sig

Sér Um Sig – to pierwszy singiel artysty, kryjącego się pod pseudonimem Myrkvi. To też jedyna zaśpiewana po islandzku piosenka z jego nadchodzącego albumu. Utwór opowiada o kimś, kogo spotykasz od czasu do czasu przez całe swoje życie. To ktoś, kto Cię pociąga, ale szanse na cokolwiek bledną i wypalają się. Czas przemija, ludzie także. „Może” zmienia się w „mogłem” i świece wypalają się, a czekanie na właściwy moment zamienia się w wieczność.

Myrkvi to Magnús Thorlacius, który na islandzkiej scenie muzycznej pojawił się w 2014 roku. Był założycielem indie-rockowego zespołu Vio, który zwyciężył w islandzkim konkursie Músíktilraunir. Magnús zdobył wówczas także nagrodę dla najlepszego wokalisty.

Vio byli nominowanie do Icelandic Music Awards w 2014 roku w kategorii Debiutanta Roku, po tym, jak ich pierwszy singiel „You Lost It” stał się narodowym hitem w islandzkim radiu. Grupa podpisała kontrakt z największą wówczas krajową wytwórnią – Sena. Wydali debiutancki album, nominowany w kategorii Rockowy Album Icelandic Music Awards 2015. Vio wydali jeszcze jedną epkę, a obecnie pracują nad nowym materiałem, którym zamierzają powrócić na islandzką scenę.

Tymczasem Magnús rozpoczyna swoją solową karierę jako Myrkvi (z islandzkiego „zaćmienie”). W 2020 roku chce podbić świat prezentując świeże brzmienie, które spodoba się fanom islandzkiej muzyki indie. Dziś premiera jego pierwszego singla. Niebawem kolejne, a pełny album powinien się pojawić latem tego roku.

Utwór do posłuchania na wszystkich platformach streamingowych – https://bit.ly/2Fy8tpm

https://www.facebook.com/myrkvimusic/

Written By
More from Bartek Wilk

FM Belfast specjalnie dla Reykjavik Grapevine

FM Belfast koncertowali już kiedyś w naszym kraju. We wrześniu rozpoczynają dość...
Read More