Kwiecień w odcieniu bluesa

W ten weekend Reykjavík będzie wprost tętnić muzyką. W piątek rozpoczyna się pierwsza edycja Reykjavík Music Mess, natomiast w sobotę 16. kwietnia można będzie już po raz ósmy nacieszyć uszy i serce bluesem. Startuje bowiem Reykjavík Blues Festival 2011. W tym roku koncerty będą się odbywały do czwartku 21. kwietnia.

Wśród artystów zaproszonych na festiwal są m.in.:

Vasti Jackson & The Blue Ice Band – jeden z bardziej kreatywnych twórców muzyki bluesowej swojego pokolenia, znany z niesamowitych występów na scenie.

Marquise Knox z Missisipi – jeden z najbardziej obiecujących muzyków bluesowych, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych przez długi czas. Określany mianem godnego następcy królów amerykańskiego bluesa, co robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że muzyk ma dopiero 20 lat. Pomimo tak młodego wieku cieszy się już uznaniem w branży.

Ferlegheit – skład bluesowy z Akranes, który niedawno wydał debiutancki album „You can be as bad as you can be good”, zbierający pozytywne recenzje.

Klassart – jeden z ostatnio najbardziej popularnych zespołów bluesowych na Islandii, zwycięzcy konkursu bluesowego zorganizowanego przez rozgłośnię radiową RÁS2 w 2006 roku.

Stone Stones – najbardziej obiecujący skład bluesowy na Wyspie.

Koncerty będą odbywały się w Hilton Reykjavík Nordica.

oficjalna strona festiwalu
Klassart na gogoyoko
Ferlegheit na gogoyoko

Written By
More from úlfurinn
Jak Jónsi tresuje smoka…
How to train your dragon 2 to kolejna część animowanego filmu Deana...
Read More
Leave a comment