Aldrei fór ég suður (I Never Went South Festival) – transmisje na żywo

Aldrei fór ég suður – festiwal muzyki islandzkiej odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2011 w Ísafjörður, na islandzkich Zachodnich Fjordach. Z tej okazji Inspired by Iceland zaprasza cały świat do uczestniczenia w imprezie poprzez transmisję na żywo w internecie.

Ten muzyczny festiwal jest inny niż wszystkie. Umiejscowiony na końcu świata, w miasteczku położonym pośród stromych górskich zboczy, łączy lokalne kapele z największymi nazwiskami islandzkiej sceny muzycznej. Od swojego początku, w 2004 r. organizacja imprezy opiera się na pracy wolontariuszy – mieszkańców Ísafjörður. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a w tym roku festiwal będzie transmitowany na żywo na stronie www.inspiredbyiceland.com.

Aldrei fór ég suður/I never went south zrodził się z pomysłu Mugisona i jego ojca – obaj pochodzą z Ísafjörður. Chcieli pokazać żywą scenę muzyczną miasteczka, a przy tym bawić się tak dobrze jak tylko się da. Nazwa festiwalu – w polskim tłumaczeniu „Nigdy nie pojechałem na Południe” – nawiązuje do tych muzyków, którzy nigdy nie wyjechali na południe Islandii, do Reykjaviku, aby szukać tam sławy i pieniędzy, ale pozostali w domu i kontynuowali swoje muzyczne pasje właśnie tam – z niezwykłymi zresztą efektami.

Festiwalowe transmisje rozpoczną się w piątek, 22 kwietnia o godz. 20 (GMT) i w sobotę, 23 kwietnia o godz. 18 (GMT). Ci którzy chcą i zdążą jeszcze zaprosić swoich przyjaciół do oglądania koncertów, mogą wysłać darmową e-kartkę ze zdjęciami Islandii – pod tym adresem: http://www.inspiredbyiceland.com/stories/e-cards

Źródło: Icelandmusic.is

Written By
More from Bartek Wilk
River – nowy singiel Snorriego Helgasona
Kilka tygodni temu odwiedził Polskę, a teraz możemy się cieszyć pierwszym singlem...
Read More
Leave a comment