Iceland Airwaves 2011 – kolejni artyści ujawnieni

Dziś poznaliśmy kolejnych artystów, którzy swoimi występami uświetnią tegoroczną edycję Iceland Airwaves Festival. Do imponującej stawki – m.in Beach House, John Grant, Tune-Yards, Young Galaxy i Matthew Hemerlein, dołączają:

Austra – niewątpliwie jeden z najgorętszych debiutów ostatnich miesięcy. Grupa pochodzi z Kanady, a jej frontmenka już jest porównywana do Kate Bush czy Florence Welch. Nakładem Domino Records ukazał się ich znakomity debiut Feel it Break.

SBTRKT – anonimowy producent z Londynu. Aurą tajemniczości dorównuje Banksy’iemu. Pozwala muzyce samej się wyrażać – podczas swoich setów zwykle nosi maskę. Jego występy to zwykle znakomita dawka dobrej muzyki tanecznej.

Murmansk – pochodzą z Finlandii, w dorobku mają dwa albumy, trzeci ukaże się w połowie roku. Ich muzyka to skandynawska mieszanka muzyki indie i rock.

Elephant Stone – znakomity projekt muzyczny multiinstrumentalisty Rishi Dhir, który swoim debiutem The Seven Seas zdobył uznanie krytyki i fanów. Muzyką oddają hołd brytyjskiej muzyce pop. Nowy album planowany jest w tym roku.

Snorri Helgason – uznanie zdobył jako lider zespołu Sprengjuhöllin. Od kilku lat występuje jednak solowo czarując swoją mieszanką lo-fi i folku. Po debiutanckim I’m Gonna Put My Name on Your Door Snorri szykuje się do wydania kolejnego albumu, który z pewnością zaprezentuje na festiwalu.

WISTARIA – islandzki zespół metalowy, który istnieje od dwóch lat. W tym roku planują wydanie długo wyczekiwanego debiutanckiego albumu.

The Vintage Caravan – islandzka grupa rockowa ponownie zagra na festiwalu, promując nowy materiał, który z pewnością zadowoli miłośników gitarowego grania.

Yoda Remote! – Bragi i Emil pochodzą z Kópavogur, poznali się w szkole i razem nie mają jeszcze ćwierćwiecza. Postanowili założyć elektro-popowy duet, który podbije świat. Są na najlepszej drodze, o czym świadczy wydana przez nich samych znakomita epka Skywatchers.

More from dawid po prostu
RetRoBot – wywiad oraz specjalne video!
Zgodnie z obietnicą, publikujemy wywiad z najlepiej zapowiadającym się młodym zespołem –...
Read More
Leave a comment