Muzyczne poniedziałki w icelandiccinema.com

Nowy – filmowy portal icelandiccinema.com ma dla Was ciekawą propozycję. Muzyczne poniedziałki, to coś dla tych wszystkich, których szczególnie interesuje muzyka islandzka. W każdy poniedziałek, na stronie icelandiccinema.com znajdziecie nowy muzyczny film.

Od wczoraj, czyli od poniedziałku 30 maja możemy obejrzeć 4 minutowy klip „Sweet Impressions” Hjaltalin, w reżyserii Árniego Þóra Jónssona. Za tydzień film „Where’s the snow?!” – dokument, o którym już pisaliśmy – tutaj. Klip „Sweet Impressions” obejrzycie za darmo, wystarczy, że będziecie zarejestrowanymi użytkownikami portalu. Jak będzie z „Where’s the snow?!”? Zobaczymy za tydzień.


Árni Þór Jónsson
– to Islandczyk, który urodził się i wychował w Reykjaviku, gdzie zresztą nadal mieszka. Dorastał pośród ścian SagaFilm – jednej z największych firm producenckich w Islandii, której szefem był jego ojciec. Swoją filmową karierę zaczynał od prac pomocniczych, był też asystentem reżysera. Reżyserować zaczął w 2000 r. (w kraju i za granicą). Árni był też jednym z najbardziej wpływowych gospodarzy programów radiowych w latach 90. Stworzył i prowadził program radiowy, nazwany Zyrdur rjomi, dzięki któremu Islandczycy byli na bieżąco z muzyką progresywną. W 2003 roku zdobył Icelandic Music Awards w kategorii Najlepsze Video, za Singapore Sling “Listen”. Był też nominowany do EDDA Awards (Icelandic TV and Film Awards) w 2005 roku, za klip dla Bang Gang. Później, w 2006 roku był też nominowany do Icelandic Music Awards, w kategorii Najlepsze Muzyczne Wideo za klip do „My Delusions” grupy Ampop i zdobył trzecią nagrodę National Radio za najlepsze muzyczne wideo 1999 roku dla Sud “Úr Augsýn”. Árni wyreżyserował ponad 300 reklam tv w Islandii i z powodzeniem stworzył też ponad 80 reklam i kampanii na świecie.

Written By
More from Bartek Wilk
Norður og Niður Festival – fotograficzna retrospektywa Agaty Skupniewicz
Dokładnie dwa miesiące temu w Reykjaviku odbył się niezwykły festiwal. Norður Og...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment