Sykur przelewają łzy

Pora na coś słodkiego. Słodkiego, elektronicznego i popowego. Właśnie coś takiego jak Sykur – sensacyjne, promieniujące młodzieńczą energią trio z Reykjavíku. Halldór, Stefán i Kristján zaczęli tworzyć razem w 2009 roku. Szybko porwali swoją muzyką chłopców i dziewczęta poszukujących dobrej zabawy na imprezach. Dzielili już scenę z Peaches, Familjen, Casiokids, Juvelen, Kleerup, a także Junior Boys czy dobrze nam już znanym Bloodgroup. Znaleźli punkt, w którym spotyka się pop, sztuka i moda. Nad tym ostatnim w ich wypadku czuwa Mundi Vondi.

Końcem czerwca ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty – Shed those tears. Na stronie zespołu można pobrać ten utwór zremiksowany przez FM Belfast.

Sykur – Shed Those Tears by Freeman PR

Trio ukończyło teraz szkoły i postanowiło porządnie wziąć się do roboty. Zlokalizowali się w przestrzeni muzycznej nawiązującej do stylistyki lat 80. Chłopcy potrafią zachować dystans pomiędzy muzyką i tekstami, nawet śpiewając o przelewających się łzach, więc piosenki w ich wykonaniu tętnią życiem. Na tych wakacjach zamknęli się w studiu by nagrać nowy album. Są tam o prądzie i kawie… już niebawem zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na koncie mają płytę Frábært eða Frábært, na której współpracowali m. in. z Blaz Roca. Ich singiel Viltu Dick pojawiał się często na antenie radia. Za kobiecy akcent na debiucie odpowiadała gościnnie Rakel Mjöll.

Frábært eða Frábært na gogoyoko

Written By
More from úlfurinn
The eight colours of the rainbow – Ólafur Arnalds (part I)
I would describe the Icelandic music scene as a rainbow, if you...
Read More
Leave a comment