Transmisje z koncertów Ólafura Arnaldsa


Dla tych, którym w piątek nie udało się zobaczyć transmisji koncertu Ólafura Arnaldsa i Ryuichiego Sakamoto, mamy dobre wieści. Kolejne 2 koncerty Islandczyka podczas niemieckiej trasy będą także przekazywane na żywo. Transmisje będą miały miejsce dziś o godzinie 19 oraz w najbliższy wtorek o godzinie 20. Występy można obejrzeć tutaj.

Jak Ólafur sam przyznał podczas piątkowej transmisji, są to jego pierwsze doświadczenia z umożliwieniem oglądania jego koncertu za pośrednictwem Internetu. Nie zabrakło także akcentów polskich. Opowiedział o tym, jak po przeżyciach z ubiegłorocznej podróży na trasie Bratysława – Poznań powstał jeden z utworów. Kondycja polskich dróg zdecydowanie nie sprzyja nocnemu wypoczynkowi. Jakże owocnie. Na scenie prócz Arnaldsa pojawił się także skrzypek Viktor Orri Árnason.

Początkiem listopada Islandczyk przyjechał do Niemiec na 3 występy przed japońskim kompozytorem Ryuichim Sakamoto. Tak przedstawiają się plany koncertowe Óliego na końcówkę tego roku:

6/11 – Dortmund, DE – przed Ryuichim Sakamoto
8/11 – Hamburg, DE – przed Ryuichim Sakamoto
24/11 – Reykjavík, IS – Gogoyoko Wireless
7/12 – Reykjavík, IS
14/12 – Reykjavík, IS
– koncert niespodzianka
17/12 – Reykjavík, IS

Kompozycje z Living Room Songs, których wydanie planowane jest na 23 grudnia, są do posłuchania, obejrzenia i pobrania na stronie oficjalnej.

Written By
More from úlfurinn
Introducing Good Moon Deer
Good Moon Deer turned out to be the one of the biggest...
Read More
Leave a comment