Sónar Festival zawita do Reykjavíku!!!

Wygląda na to, że w przyszłym roku pozycja Iceland Airwaves jako najlepszego islandzkiego festiwalu może zostać zagrożona. Na horyzoncie bowiem pojawi się Sónar Reykjavík Festival – międzynarodowe święto advanced (cokolwiek to znaczy) music. Nie wgłębiając się w definicje – w lutym odbędzie się fantastyczne wydarzenie, warte każdych pieniędzy.

Sónar Festival powstał w 1994 roku w Barcelonie. Jego formuła szybko zdobyła wielkich zwolenników i w ostatnim dziesięcioleciu przekształcił się w międzynarodowe święto muzyki, które cyklicznie odbywa się również w São Paulo oraz Tokyo. Ponadto festiwal zawędrował gościnnie m.in. do: Nowego Jorku, Los Angeles, Londynu, Frankfurtu, Buenos Aires czy Toronto.

Filozofia festiwalu zakłada promowanie unikalnych miejsc oraz zdolnych lokalnych artystów.

W przyszłym roku zawita do stolicy Islandii.

Festiwal odbędzie się 15 i 16 lutego w Harpie, która po raz kolejny dowodzi swoją fascynację współczesną muzyką. Karnet w cenie 14.900 ISK (ok.360zł) do nabycia na Miði.

Wystąpią m.in.:
James Blake, Squarepusher, Modeselektor, Simian Mobile Disco, Diamond Version, Gus Gus, Mugison, Retro Stefson, Ásgeir Trausti, Ghostdigital, Samaris, Bloodgroup.

W najbliższym czasie poznamy kolejnych artystów.


Oficjalna strona festiwalu

 

More from dawid po prostu
Prinspóló „Landspitalinn” – nowy klip!
Grupa Prinspóló zaprezentowała światu swój najnowszy utwór Landspitalinn (Szpital Narodowy), do którego...
Read More
Leave a comment