Backyard w DKF MURANÓW – już we wtorek!

Uwaga Warszawa i okolice! 10 stycznia (najbliższy wtorek) DKF MURANÓW zaprezentuje widzom kina Muranów film „Backyard” o Islandzkiej scenie muzycznej.

O filmie Árniego  Sveinssona  pisaliśmy już wielokrotnie. Do tej pory można go było zobaczyć w Łodzi i Krakowie (także przy okazji koncertów Prins Póló). Teraz szansę na obejrzenie muzycznego dokumentu będą mieli mieszkańcy Warszawy i okolic.

Árni Rúnar (współzałożyciel zespołu FM Belfast) wpadł na pomysł zgromadzenia kilku znajomych zespołów na swoim podwórku, celem zrealizowania nagrania. Jego projekt przekształcił się w film. Zgromadził potrzebny sprzęt i modlił się o dobrą pogodę. Zaprosił sąsiadów, przygotował pizzę, ciasteczka i naleśniki. Niespodziewanie na jego podwórku zjawili się najciekawsi muzycy islandzkiego młodego pokolenia. Kameralny koncert przekształcił się w wydarzenie roku, które zgromadziło tłumy melomanów z całego miasta.

Dokument prezentuje aktualną scenę muzyczną Reykjaviku: od słodkiego post rocka grupy Borko, po synth-popowe brzmienie zespołu FM Belfast. Pojawiają się w nim także weterani eksperymentalnej elektroniki (gupa Mùm) oraz zupełnie nowi wykonawcy, tacy jak Hjaltalin – zdobywcy statuetki za Najlepszy Album Roku 2010 (Icelandic Music Awards).

Wtorek, 10 stycznia, kino Muranów w Warszawie (DKF Muranów).
Bilet wstępu na pokaz będzie kosztował 10/15złotych.

Info na stronie Organizatora.

Written By
More from Bartek Wilk
KONKURS: Do zdobycia „Islandzki 600 fiszek”!
Niedawno pisaliśmy o „Fiszkach” do nauki języka islandzkiego. To wydawnictwo bardzo Was...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment