Stafrænn Hákon zwodowany

W ubiegłym tygodniu ukazał się siódmy już studyjny album post-rockowego projektu Ólafura Örna Josephssona o nazwie Stafrænn Hákon. Muzyk podzielił się już jego cyfrową wersją na naszym ulubionym gogoyoko, ale na wydanie fizyczne krążka, a co za tym idzie – możliwość zamówienia, musimy jeszcze chwilę poczekać. Będzie warto.

Prammi (Barka), bo taki nosi tytuł ów płyta, składa się z 13 utworów, które zostały nagrane tradycyjnie już w domu twórcy zespołu – Ólafura Örna Josephssona. Usłyszeć na niej można różnorodne instrumenty. Ten ambientowy skład zwodował tym razem więcej dronów. Są utwory instrumentalne, ale także… piosenki z wokalami! Utwór Klump od strony wokalno-lirycznej został stworzony przez Magnúsa Freyra Gíslasona i Ólafura Örna Josephssona, zaś Hoff to sprawka Birgira Sigurjónssona. Nagrania trochę trwały, ale wszystkie miały miejsce w zaciszu domowym mózgu projektu, a ich finał odbył się latem tego roku. Stroną graficzną wydawnictwa zajęła się Ingibjörg Sigurjónsdóttir.

Przed końcem roku przewidywane jest wypuszczenie limitowanej edycji 300 ręcznie robionych i numerowanych kopii kolekcjonerskich, wydanych w uroczej niebieskiej tekturowej kopercie z okładką drukowaną na papierze fotograficznym. Za wydanie odpowiedzialna jest wytwórnia Sound In Silence Records.

www.shakon.com

Written By
More from úlfurinn
Relacja z warszawskiego koncertu Hjaltalín
Niedawno dopiero zdałam sobie sprawę, że kiedy poprzednim razem załoga Hjaltalín była...
Read More
Leave a comment